Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza

W sobotę, 20 maja 2017r., w dwóch sokołowskich strzelnicach odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski, zorganizowane przez Miasto Sokołów Podlaski i Klub Strzelectwa Sportowego „Sokół”.

Konkurencja karabin pneumatyczny odbywała się na strzelnicy ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim, a konkurencje pistolet centralnego i bocznego zapłonu oraz strzelba praktyczna na strzelnicy KSS „SOKÓŁ” przy ul. Lipowej. Zawody jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta oraz powiatu sokołowskiego. W czterech konkurencjach rywalizowało 112 zawodników, w tym młodzież stanowiła 54 osoby.

Nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy, które będą wręczane 10 czerwca podczas imprezy pn. Trawnik Coolturalny (na terenie przy Sokołowskim Ośrodku Kultury) ufundował Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski, p. Bogusław Karakula, który jest członkiem klubu i brał czynny udział w zawodach.

W tym roku zaplanowano jeszcze dwie edycje zawodów strzeleckich, tym razem dla młodzieży szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych:

  • 14.06.2017 – Młodzieżowe Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Sokołowskiego oraz Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski;
  • 11.11.2017 – Młodzieżowe Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Sokołowskiego oraz Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski z okazji Dnia Niepodległości.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach strzeleckich:

PISTOLET CENTRALNEGO ZAPŁONU:

  1. PAWLUK MAGDALENA
  2. KOWALCZYK KAMIL
  3. SKORUPKA WIESŁAW
  4. OGRODNICZAK DARIUSZ
  5. FILIPIAK KRZYSZTOF

PISTOLET SPORTOWY:

  1. GAWŁOWSKI PIOTR
  2. MARCHEL ZBIGNIEW
  3. FILIPIAK KRZYSZTOF
  4. LIPKA CEZARY
  5. KOWALCZYK KAMIL

STRZELBA PRAKTYCZNA:

  1. FILIPIAK KRZYSZTOF
  2. SKORUPKA WIESŁAW
  3. WOŁYNIEC JAKUB
  4. ANULEWICZ ROBERT
  5. SKÓRA PATRYK

KARABIN PNEUMATYCZNY:

  1. KOWALCZYK KAMIL
  2. FILIPIAK KRZYSZTOF
  3. SMUNIEWSKI DARIUSZ
  4. LIPKA DANIEL
  5. KARAKULA BOGUSŁAW

Zawody prowadzili sędziowie strzelectwa sportowego: obserwator z ramienia PZSS – Piotr Adamczuk, sędzia główny zawodów – Piotr Kondraciuk, sędziowie stanowiskowi – Artur Pawluk, Amir Al Halabi, sędziowie tarczowi – Józef Osipiak, Piotr Gołocki, sędziowie biura obliczeń – Edward Gawłowski, Daniel Pomarański.