Witaj Majowa Jutrzenko – patriotyczny koncert w SOK

foto: Witaj Majowa Jutrzenko – patriotyczny koncert w SOK - IMG 9281 300x200„Witaj majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie (…)”

3 maja jest dniem wyjątkowym i wolnym od pracy. Czerwona kartka w kalendarzu wskazuje na to, że ta data powinna być szczególna dla wszystkich Polaków. Powinna, ale czy jest? 

Oczywiście! Co roku tego dnia mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego licznie uczestniczą w uroczystych obchodach 3 maja. Podobnie było dzisiaj. O 12:30 w kościele konkatedralnym odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny, następnie mieszkańcy wraz z przedstawicielami lokalnych władz udali się pod Miejsca Pamięci Narodowej aby złożyć hołd poległym bohaterom.

Tego dnia nie mogło zabraknąć również części artystycznej i wspólnego świętowania. Wydarzenia z 1791 r. zostały przypomniane przez grupy działające w SOK. Piękne pieśni o charakterze patriotycznym wykonali kolejno: Chór Kameralny KOE, Voci Bambini, Voci Voci oraz Voci Cantati. Występ każdej grupy poprzedzony był polskimi tańcami narodowymi wykonanymi przez Zespół Pieśni i Tańca „Sokołowianie”.

Dzięki temu koncertowi wydarzenia sprzed ponad 226 lat, ponownie stały się istotne. Warto docenić fakt, że dzięki naszym przodkom możemy żyć w wolnym i niepodległym kraju, a jego dalsze losy zależą od nas i kolejnych pokoleń Polaków.