Piosenki, spektakle, taniec i śpiew, czyli XII edycja „eSki” w SOK!

foto: Piosenki, spektakle, taniec i śpiew, czyli XII edycja „eSki” w SOK! - DSC2678 300x182Jedenaście zespołów, dwóch solistów i dwa duety z Mazowsza i Podlasia zaprezentowały na sokołowskiej scenie zarówno popularne jak i autorskie przedstawienia i piosenki kabaretowe. Festiwal pełen humoru odbył się po raz dwunasty w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

Od lat cieszy się on wielką popularnością wśród seniorów, którzy tłumnie przybywają do naszego miasta. Ku naszej radości, co roku poza stałymi bywalcami na „eSce” pojawiają się również nowi uczestnicy, którzy chcą być docenieni przez profesjonalne jury i nawiązać nowe znajomości.

Festiwal Zespołów Kabaretowych Seniorów nie jest tylko rywalizacją ale przede wszystkim okazją do doskonałej zabawy. A wbrew pozorom, seniorzy potrafią się bawić jak nikt inny! Kabaretowa forma twórczości artystycznej dostarcza im ogromną radość, daje satysfakcję z pracy twórczej, dowartościowuje,a w oczach odbiorcy budzi podziw i uznanie.

Wszystkie występy były oceniane przez czteroosobowe jury w składzie: Ewa Elżbieta Jarocka, Anna Marciniak,Tomasz Hapunowicz i Jerzy Welter. Po długich obradach, zostali wyłonieni następujący zwycięzcy w dwóch kategoriach:

Program kabaretowy:

Wyróżnienie – Kabaret „Koziary”;
Miejsce III – Kabaret „Szpilka”;
Miejsce II – Zespół Wokalny „Seniorynki;
Miejsce I – Zespół Kabaretowy „Zgrana Paka”.

Piosenka kabaretowa:

Miejsce III – Solista Tadeusz Zawistowski;
Miejsce II – Duet Andrzej Giers i Waldemar Gmurkowski;
Miejsce I – Zespół Wokalno – Instrumentalny „Art. Senior”.

Co roku zwieńczeniem Festiwalu „eSka” jest występ gwiazdy polskiej estrady.

Dotychczas na festiwalowej scenie gościli: Andrzej Grabowski, Artur Barciś, Agnieszka Fitkau – Perepeczko, Stanisław Górka, Katarzyna Łaniewska i Andrzej Rosiewicz. W tym roku gościem specjalnym był Babski Kabaret, który zaprezentował spektakl pod tytułem „Old Spice Girls”.

Ta majowa, pełna humoru niedziela z pewnością na długo zapisze się w pamięci wszystkich uczestników, których już dzisiaj zachęcamy do rozpoczęcia przygotowań do kolejnej edycji „eSki”!

Do zobaczenia za rok!

Fot. Sokołowski Ośrodek Kultury/Janusz Mazurek