Obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uczestnicy uroczystości

Mszą w Konkatedrze o godz. 12:30 rozpoczęły się obchody 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Sokołowie Podlaskim.

Po mszy, jak co roku, odbył się przemarsz ulicami miastaDelegacje instytucji, organizacji oraz szkół złożyły kwiaty pod pomnikami: Żołnierzy Armii Krajowej, Księdza Stanisława Brzóski oraz Czynu Niepodległościowego. Pod pomnikiem na Skwerze im. Adama Mickiewicza Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula wygłosił przemówienie:

Czcigodni Księża, Zacni Kombatanci, Droga Młodzieży, Szanowni Państwo!

Jak co roku spotykamy się w tym ważnym dla naszego miasta miejscu, pod Pomnikiem Czynu Niepodległościowego, by uczcić kolejną,  już 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dzisiejsza data przypomina nam o największej w dziejach naszego kraju reformie ustroju państwa. Dzieło Sejmu Wielkiego było i na zawsze pozostanie wzorem patriotycznej pracy, mającej na celu modernizację kraju i pomyślność narodu. Przypomina nam, że – niezależnie od sporów politycznych i światopoglądowych – Rzeczpospolita dla każdego Polaka powinna stanowić wartość nadrzędną. Dlatego w hołdzie dla dziedzictwa Konstytucji 3 Maja, dla chwały patriotycznych czynów naszych przodków, starajmy się dziś szukać wzajemnego zrozumienia. Tylko ono pozwoli nam wspólnie pracować dla Polski, dla dobra nas wszystkich i przyszłych pokoleń.

W tym radosnym dniu wszystkim mieszkańcom, a także gościom, którzy zdecydowali się spędzić tegoroczną majówkę w Sokołowie Podlaskim, składam najlepsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.