Koncert „Byle nie o miłości”

foto: Koncert "Byle nie o miłości" - byle nie o milosci 212x300Druga edycja cyklu Swing Club na Mazowszu rozpoczyna się koncertem – recitalem o tytule Byle nie o miłości. Na jego program składają się Agnieszki Osieckiej.

Twórcami recitalu są dwie wielkie osobowości artystyczne: Nula Stankiewicz i Janusz Strobel. Współpracując stałe od kilkunastu lat tworzą niesamowity duet. Ona – subtelna, klimatyczna, śpiewająca piękną barwą, znakomicie przekazująca sens śpiewanych utworów. On – wirtuoz gitary, komponujący piosenki, które tworzą katalog standardów polskiej klasyki gatunku. Razem, aby upamiętnić 20-lecie śmierci wspaniałej poetki Agnieszki Osieckiej, stworzyli ten recital o dość przewrotnym tytule.

To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje poetki oraz dla tych, którzy są ciekawi nowych interpretacji. To recital, w którym nie brakuje znanych przebojów, ale piosenki mało popularne też mają w nim swoje miejsce. Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. A pomiędzy piosenkami nie zabraknie Agnieszki Osieckiej – na fotografiach i materiałach archiwalnych.

W koncercie artystom towarzyszy równie wielka osobowość artystyczna – znakomity pianista i zarazem akordeonista – Andrzej Jagodziński.

Recital został objęty patronatem Fundacji im. Agnieszki Osieckiej „Okularnicy”.

Zapraszamy 12 maja (piątek) o godz. 18:00 do Galerii „Dom” w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Bilety w cenie 20 zł. do nabycia w punkcie informacji SOK.