Galowy Wieczór Baletowy

Zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniu artystycznym, jakiego w naszym mieście jeszcze nie było!

Specjalnie dla mieszkańców Sokołowa Podlaskiego oraz wszystkich gości, wystąpią najlepsi tancerze, by zaprezentować fragmenty najpiękniejszych dzieł baletowych świata. Dwuczęściowa gala będzie wielką ucztą dla ducha każdego widza!

Bilety w cenie (tylko!) 20 zł można nabyć w punkcie informacji SOK.

Galowy Wieczór Baletowy – 4 czerwca (niedziela), godz. 18:00 / sala widowiskowa SOK.


opracowanie choreograficzne i realizacja: Eduard Bablidze
wieczór prowadzi: Oskar Świtała

CZĘŚĆ I
Carmen – suita (Pas de deux)
Muzyka: Rodion Szczedrin
Choreografia: Alberto Alonso
Wykonawcy:
Carmen – Ana Kipshidze, solistka Polskiego Baletu Narodowego (Teatr Wielki – Opera Narodowa)
Escamillo – Eduard Bablidze, solista baletu: Narodowy Teatr Opery i Baletu w Gruzji, Teatr Wielki w Poznaniu, Państwowa Opera Bałtycka w Gdańsku

Śpiąca królewna (Pas De Deux)
Muzyka: Piotr Czajkowski
Choreografia: Marius Petipa
Wykonawcy:
Księżniczka Aurora – Chinara Alizade, pierwsza solistka Polskiego Baletu Narodowego (Teatr Wielki – Opera Narodowa)
Książę Désiré – Maksim Woitiul (pierwszy solista PBN)

Tristan (Adagio)
Muzyka: Richard Wagner / Henk De Vlieger
Choreografia: Krzysztof Pastor
Wykonawcy:
Izolda – Yuka Ebihara, pierwsza solistka Polskiego Baletu Narodowego (Teatr Wielki – Opera Narodowa)
Tristan – Vladimir Yaroshenko, pierwszy solista Polskiego Baletu Narodowego (Teatr Wielki – Opera Narodowa)

Umierający Łabędź
Muzyka: Camille Saint-Saëns
Choreografia: Michaił Fokin
Wykonawca:
Ana Kipshidze, solistka Polskiego Baletu Narodowego (Teatr Wielki – Opera Narodowa)

Gebet (solo)
Muzyka: Kurt Weill
Choreografia: Krzysztof Pastor
Wykonawca:
Maksim Woitiul, pierwszy solista Polskiego Baletu Narodowego (Teatr Wielki – Opera Narodowa)

CZĘŚĆ II

Dziadek do orzechów (Pa De Deux)
Muzyka: Piotr Czajkowski
Choreografia: Lew Iwanow
Wykonawcy:
Klara – Aneta Zbrzeźniak, solistka Polskiego Baletu Narodowego (Teatr Wielki – Opera Narodowa)
Książę – Bartosz Zyśk, solista Polskiego Baletu Narodowego (Teatr Wielki – Opera Narodowa)

Memoryhouse (duet)
Muzyka: Max Richter
Choreografia: Eduard Bablidze
Wykonawcy:
Ana Kipshidze, solistka Polskiego Baletu Narodowego (Teatr Wielki – Opera Narodowa)
Eduard Bablidze, solista baletu: Narodowy Teatr Opery i Baletu w Gruzji, Teatr Wielki w Poznaniu, Państwowa Opera Bałtycka w Gdańsku

Chopiniana (Walc cis-moll op. 64 nr 2)
Muzyka: Fryderyk Chopin
Choreografia: Michaił Fokin
Wykonawcy:
Chinara Alizade, pierwsza solistka Polskiego Baletu Narodowego (Teatr Wielki – Opera Narodowa)
Maksim Woitiul, pierwszy solista Polskiego Baletu Narodowego (Teatr Wielki – Opera Narodowa)

Jezioro Łabędzie (Adagio z II aktu)
Muzyka: Piotr Czajkowski
Choreografia: Marius Petipa
Wykonawcy:
Odetta – Aneta Zbrzeźniak, solistka Polskiego Baletu Narodowego (Teatr Wielki – Opera Narodowa)
Książę Zygfryd – Bartosz Zyśk, solista Polskiego Baletu Narodowego (Teatr Wielki – Opera Narodowa)

Don Kichot (Pas De Deux)
Muzyka: Ludwig Minkus
Choreografia: Marius Petipa
Wykonawcy:
Kitri – Yuka Ebihara, pierwsza solistka Polskiego Baletu Narodowego (Teatr Wielki – Opera Narodowa)
Basilio – Vladimir Yaroshenko, pierwszy solista Polskiego Baletu Narodowego (Teatr Wielki – Opera Narodowa).