Pierwsza Dama z wizytą w naszym mieście

Agata Kornhauser-Duda z przedszkolakami

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda we wtorek 11 kwietnia odwiedziła Miejskie Przedszkole nr 2 w Sokołowie Podlaskim.

Przybyła tu na zaproszenie dzieci, dyrektora oraz kadry pedagogicznej przedszkola, aby wziąć udział w uroczystym podsumowaniu projektu edukacyjnego „Palmy i pisanki-barwy polskiej Wielkanocy” oraz autorskiej akcji „Czytanie na dywanie”.

Naszego gościa powitała Urszula Marcinkowska, Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 2, Burmistrz Miasta Bogusław Karakula oraz dzieci w strojach podlaskich. Żona Prezydenta RP z przyjemnością obejrzała widowisko „Brzydkie kaczątko”, przygotowane specjalnie na tę okazję. Dzieci tańcząc do utworów muzyki klasycznej opowiedziały historię samotnego kaczątka, które wyrosło na pięknego łabędzia.

Dzieląc się swoimi wrażeniami Pierwsza Dama wyraziła ogromny podziw dla małych aktorów. Emocje przekazane podczas widowiska udzieliły się wszystkim, a p. Agata Kornhauser-Duda nie kryła swojego wzruszenia. Zachwycona grą aktorów, kolorową dekoracją oraz oprawą muzyczną zaprosiła dzieci na kolejne spotkanie – tym razem w Pałacu Prezydenckim.

Po widowisku wokół Pierwszej Damy zgromadziły się wszystkie dzieci, które wysłuchały wielkanocnego opowiadania pt. „Pisankowa bajeczka”. Żona Prezydenta RP nie tylko wyjątkowo zaprezentowała utwór, ale również chętnie porozmawiała z dziećmi o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. Atmosfera spotkania była niezwykle serdeczna, o czym świadczyły uśmiechnięte twarze dzieci, które ośmielone zaprosiły gościa do wspólnej zabawy przy piosence „Wesołe zające”.

Pierwsza Dama wzięła również udział w warsztatach wielkanocnych zdobienia pisanek. Była to doskonała okazja do spontanicznej rozmowy z dziećmi. Przedszkolaki wykazały się kreatywnością w zdobieniu jajek i szeroką wiedzą na temat zwyczajów wielkanocnych. Następnie p. Agata Kornhauser-Duda oraz zaproszeni goście – Burmistrz Miasta Bogusław Karakula wraz ze swoim zastępcą Krzysztofem Dąbrowskim, sekretarz Marią Truszkowską, skarbnikiem Marią Grądzką, naczelnikiem Mieczysławem Sobieszczakiem oraz Radą Rodziców udali się na spotkanie z pracownikami Miejskiego Przedszkola nr 2 przy wielkanocnym stole. Pierwsza Dama okazała swoje uznanie dla pracy całej kadry przedszkola, a także dla widocznej i owocnej współpracy z rodzicami i władzami miasta.

Czując się wyróżnieni jako placówka oświatowa oraz miasto mamy nadzieję, że wręczony Pierwszej Damie tradycyjny koszyczek z barwnymi pisankami będzie ozdobą Jej wielkanocnego stołu.