Akcja Listy dla Ziemi

Zdjęcie promocyjne

foto: Akcja Listy dla Ziemi - Plakat Listy dla Ziemi 2017 m 210x300Rozpoczyna się akcja Listy dla Ziemi, największa inicjatywa edukacji ekologicznej w Polsce, w której uczestniczy prawie 200 tysięcy młodych osób i ich rodzin.

11 kwietnia rozpocznie się ogólnopolska akcja – Listy dla Ziemi. Działanie stanowi element 9. edycji programu Po Stronie Natury, którego celem jest uwrażliwianie Polaków na kwestię dbania o środowisko naturalne dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. W czasie akcji w całej Polsce dzieci i młodzież w napisanych przez siebie listach będą zachęcać dorosłych do proekologicznych zachowań i działań na rzecz natury. Autorem i organizatorem akcji Listy dla Ziemi jest Fundacja ekologiczna ARKA, będąca partnerem programu Po Stronie Natury.

Listy dla Ziemi to edukacyjna akcja proekologiczna, zainicjowana przez Fundację Ekologiczną ARKA w 2013 roku. W dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 1000 gmin, ponad 10 000 gimnazjów, szkół podstawowych i przedszkoli oraz ponad milion uczestników. Akcja Listy dla Ziemi polega na pisaniu przez młodych ludzi listów na wykonanym z makulatury papierze, który wraz z materiałami edukacyjnymi zostanie przekazany przez organizatora do gmin zgłaszających się do akcji. Pisanie listów jest poprzedzone lekcjami tematycznymi w szkołach.

Po napisaniu listów dzieci przekażą je dorosłym (rodzicom, dziadkom) i razem podejmą się realizacji prostych działań ekologicznych, a następnie ich opisy prześlą do fundacji. W ten sposób najmłodsi będą edukować dorosłych, a akcja dotrze do kolejnych uczestników.

Listy dla Ziemi to największa akcja edukacji ekologicznej w Polsce. W każdej edycji skupia blisko 200 tysięcy uczestników. Aktualna tematyka dotyczy niskiej emisji oraz gospodarki odpadami. Akcji towarzyszą m.in. konkursy, wystawy najciekawszych listów, a także działania zewnętrzne, takie jak pisanie listów w przestrzeni publicznej, organizowane w wybranych lokalizacjach w Polsce. W tym roku organizatorzy namawiają do pisania listów w nietypowych miejscach: w parkach, nad rzekami, jeziorami, w górach i nad morzem. Jednocześnie zachęcają do odwiedzenia miejsc, w których odbędzie się wspólne pisanie listów.

Więcej informacji na: listydlaziemi.pl oraz postronienatury.pl