Turniej sportowy w MP2

Przedszkolaki podczas zawodów

Wiwat sport! Wiwat ruch! W zdrowym ciele zdrowy duch!

Pod takim właśnie hasłem odbył się kolejny już turniej sportowy w Miejskim Przedszkolu nr2. Współorganizatorem turnieju była zaprzyjaźniona z placówką Akademia Piłkarska. Na sportową zabawę przybyli trenerzy Robert Parzonka i Łukasz Mroczek oraz ich zawodnicy i absolwenci MP2 – Mikołaj Kur i Paweł Rytel-Kuc. Wśród zaproszonych gości byli: Łukasz Kur, również absolwent przedszkola oraz pani Monika Skibińska z Telewizją  AXAN, promującą zdrowy styl życia.
Po krótkiej, ale intensywnej rozgrzewce, przedszkolaki w kolorowych koszulkach, przystąpiły do wylosowanych konkurencji sportowych, które wymagały dobrej kondycji, koncentracji, precyzji i szybkości. I tak dzieci: skakały w workach, przechodziły po równoważni z woreczkiem na głowie, skakały obunóż przez linę, maszerowały z butelką wody na tacy, rzucały piłeczkami do celu, pokonywały tor przeszkód z szarfą gimnastyczną. Sportowym rozgrywkom towarzyszył dopingujący okrzyk cheerleaderek: „Wiwat sport! Wiwat ruch! W zdrowym ciele zdrowy duch!” Zaproszeni goście oceniali każdą drużynę, przyznając maksymalną liczbę punktów za wykonane zadanie. Na zakończenie zmagań sportowych trenerzy Akademii Piłkarskiej wręczyli kapitanom złote puchary, gratulując wspaniałej kondycji.
Podczas turnieju przedszkolaki miały niecodzienną okazję podziwiać gimnastyczne umiejętności Łukasza Kura, który saltem oraz chodzeniem na rękach wywołał ogromny podziw wśród dzieci. Natomiast Akademia i młodzi piłkarze pokazali, w jaki sposób trenują i przygotowują się do meczu. Każdy przedszkolak mógł strzelić gola do bramki pod czujnym okiem trenerów. Po tak wyczerpującym turnieju mali sportowcy skosztowali zdrowej przekąski w postaci świeżych warzyw i owoców.