Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych

Uczestnicy obchodów

1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych.

W naszym mieście upamiętnienie Żołnierzy Niezłomnych wiąże się z cyklem wydarzeń, które rozpoczęto w dniu 1 marca mszą świętą o godz. 18.00 w sokołowskiej Konkatedrze. Po mszy złożono kwiaty i zapalono znicze pod Pomnikiem Żołnierzy Niezłomnych. Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski, p. Bogusław Karakula, rozpoczął uroczystości upamiętniające Żołnierzy Niezłomnych, a następnie krótki wykład historyczny wygłosił p. Jacek Odziemczyk.

W najbliższą niedzielę odbędzie się msza święta w intencji Żołnierzy Niezłomnych w Konkatedrze p.w. Niepokalanego Serca NMP o godz. 9.30. Po mszy nastąpi złożenie kwiatów pod Pomnikiem Żołnierzy Niezłomnych, a o godz. 11.00 rozpocznie się Turniej Szachowy w Szkole Podstawowej nr 4.

16 marca, o godz. 10.00, odbędzie się sesja historyczna w Sokołowskim Ośrodku Kultury, podczas której historię walki i ofiarę Żołnierzy Niezłomnych przybliży Jacek Odziemczyk.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta do uczestnictwa w sokołowskich obchodach upamiętniających Żołnierzy Niezłomnych.