Zimowisko w SP4

Uczestnicy zimowiska

W pierwszym tygodniu ferii do PSP 4 nadal przychodzili uczniowie, a to za sprawą p. Urszuli Kaczyńskiej i p. Anny Odziemczyk, ponieważ zorganizowały one zimowisko. To już od kilku lat nasza szkolna „zimowa tradycja”.

W tym roku uczestnikami zimowiska było prawie stu uczniów z klas II – VI. Dzieci były objęte opieką od godziny 9.00 do 14.00. Poza dwoma posiłkami: śniadanie i obiad z deserem, zapewnione miały codziennie liczne atrakcje.

Pierwszy dzień – to dzień sportu. Dzieci brały udział w różnych konkursach i rozgrywkach sportowych, m.in. rzuty do kosza, piłka nożna, dart, turniej ping ponga. Wtorek to dalsza część aktywności pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”, ponieważ uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach na sokołowskiej pływalni. Aby przypomnieć wszystkim, że podczas wszelkich zabaw najważniejsze jest bezpieczeństwo, po szaleństwie na basenie, dzieci spotkały się z p. policjantem, który przedstawił, jak ważna jest rozwaga i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w trakcie gier, zabaw letnich i zimowych. Środa to dzień filmowy – dzieci wraz z opiekunami wybrały się do Sokołowskiego Ośrodka Kultury na film pt. „Ballerina”. W czwartek ponownie odbyły się zajęcia na basenie. A to co najlepsze, pozostawiliśmy na koniec: W piątek wszyscy uczestnicy zimowiska wybrali się do kręgielni YUNAVI, gdzie każdy mógł wybrać coś dla siebie: kręgle, salę zabaw, bilard, squash. Po tak aktywnie spędzonym czasie, dzieci wróciły do szkoły na pyszny obiad i podsumowanie całego tygodnia wspólnie spędzonego czasu. Na zakończenie każdy uczestnik zimowiska otrzymał drobny upominek, a dodatkowo zwycięzcy zorganizowanych konkursów, turniejów, zawodów dostali nagrody.

Nasze zimowisko cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów, ponieważ każdy znajdzie tu coś dla siebie: zajęcia sportowe, Radosna Sala Zabaw, zajęcia plastyczne, komputerowe, twórcze. W zabawę wplatamy również elementy programu profilaktycznego „Spójrz inaczej”. Jest nam niezmiernie miło, że nasi uczniowie, nawet w ferie pragną przychodzić do szkoły.

Dyrekcja bardzo dziękuje paniom organizatorkom: p. U. Kaczyńskiej i p. A. Odziemczyk, nauczycielom PSP 4, którzy w czasie swojego urlopu pełnili opiekę nad uczestnikami zimowiska, a także licznym sponsorom. Bez zaangażowania tych wszystkich osób nie udało by się zorganizować dzieciom tak wielu atrakcji.