Ponad 300 osób spędziło „Ferie w SOK-u”!

foto: Ponad 300 osób spędziło „Ferie w SOK-u”! - 39 300x200Ferie zimowe już za nami. Podobnie jak w poprzednich latach Sokołowski Ośrodek Kultury przygotował szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Szczególnie aktywnie minął pierwszy tydzień przerwy zimowej, podczas którego młodzi ludzie mieli do wyboru szeroki wybór zajęć, w których chcieli uczestniczyć. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyły się poranki filmowe, które organizowane były dwukrotnie. Za każdym razem sala widowiskowa wypełniona była po brzegi młodymi widzami. Tłumy małych miłośników sztuki przybywały również do Galerii „DOM”, gdzie odbywały się zajęcia plastyczne i manualne. Jak na ferie zimowe przystało, nie zabrakło również dalekich wypraw, a nawet podróży w czasie! Dzięki sztuce, wszystko jest możliwe, dlatego w mgnieniu oka młodzież udała się do gorącej Afryki, skąd powróciła z przepięknymi maskami. Uczestnicy zajęć plastycznych wybrali się również w podróż w czasie – przenieśli się do średniowiecza skąd czerpali inspirację do tworzenia przepięknych budowli gotyckich.

Chwili wytchnienia nie mieli również wielbiciele tańca i dobrej muzyki, którzy codziennie, dołączając do szeregów Voci Voci, Voci Cantati i Voci Bambini, szlifowali swoje umiejętności wokalne i poznawali nowe układy taneczne.

Wszyscy, którzy uważają, że uczniowie Ognisk Muzycznych mogli odpocząć od ćwiczeń, są w błędzie, ponieważ mimo przerwy zimowej, zajęcia pod czujnym okiem instruktorów odbywały się regularnie. Poza tym młodzież miała okazję uczestniczyć w warsztatach teatralnych i zajęciach robotyki.

Drugi tydzień był równie intensywny ale tym razem dla członków poszczególnych formacji na co dzień działających w SOK. Pod naszym dachem aktywnie trenowali członkowie Black Code Dance Studio i Zespołu Pieśni i Tańca „Sokołowianie”. Nie zabrakło również popołudniowych warsztatów muzycznych.

Szacujemy, że podczas „Ferii w SOK-u” próg Sokołowskiego Ośrodka Kultury przekroczyło ponad 300 młodych mieszkańców naszego miasta. Cieszymy się, że nasza oferta dotarła nawet do tych osób, które gościnnie odwiedziły Sokołów Podlaski podczas zimowej przerwy i liczymy, że ich uśmiechnięte twarze były deklaracją uczestnictwa w kolejnych warsztatach, tym razem wakacyjnych! Do zobaczenia!