Wigilijny wieczór w Leśnej Krainie

Przedszkolaki podczas świątecznej zabawy

Dzień 20. grudnia 2016 zapisał się czerwoną kartą w kalendarzu Leśnej Krainy. W ten wtorkowy wieczór przy betlejemskim żłóbku spotkała się cała przedszkolna rodzina. Honorowe miejsca zajęli szczególni goście: Proboszcz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim – Ks. Krzysztof Kisielewicz, zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Sokołów – Pan Maciej Wójcicki.

Niezwykle rodzinną uroczystość rozpoczęła Dyrektor Leśnej Krainy – Pani Ewa Zakrzewska, która złożyła wszystkim obecnym gorące życzenia świąteczne.

W pięknych Jasełkach Bożonarodzeniowych zatytułowanych „Betlejemska droga” już po raz kolejny zaprezentowali się rodzice i nauczyciele naszej placówki, którym asystowały chóry złożone z przedszkolaków. Na tle betlejemskiej panoramy mogliśmy podziwiać, m.in. leśne zwierzęta oddające hołd Nowonarodzonemu Dzieciątku. Nie zabrakło psa, kota,  pszczółki, ptaka i  myszki, którym drogę wskazywała gwiazda betlejemska.

Na wielkie wyrazy uznania zasługuje ogromna pomysłowość rodziców, którzy dołożyli wielkich starań w przygotowanie „Gwiazd Betlejemskich” na Rodzinny Konkurs Przedszkolny. Gwiazdy udekorowały scenografię wieczoru wigilijnego, a wszyscy zwycięzcy nagrodzeni. Nasze Rodziny ze swoimi gwiazdami wezmą udział w Orszaku Trzech Króli już 6 stycznia ubarwiając orszak Króla Kacpra (czerwone barwy).  Jesteśmy głęboko poruszeni zaangażowaniem rodziców naszych wychowanków. To przepiękna współpraca, która przynosi piękne owoce.

Przed Dzieciątkiem Jezus zaprezentowały się także przedszkolaki z Leśnej Krainy, którym przygrywały  kolędy  i pastorałki.

Swojego ogromnego wzruszenia nie kryli przybyli goście. Pan Maciej Wójcicki skierował słowa uznania w stronę Dyrekcji, kadry Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina, dzieci i ich rodziców. W słowach płynących z głębi serca podziękował za piękną  współpracę, która pogłębia się z każdym rokiem. Podkreślił wielką wartość kultywowania tradycji wspólnego kolędowania, która jest mu niezwykle droga, przywołująca najmilsze wspomnienia z domu rodzinnego.

W rodzinny świąteczny nastrój wprowadził nas również Ks. Proboszcz, który odczytał tekst Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa. Na ręce Pani Dyrektor i nauczycieli złożył opłatek jako symbol nadchodzących świąt.

Po serdecznych życzeniach i dzieleniu się opłatkiem przyszedł czas na słodkości przygotowane dzięki życzliwości naszych kochanych rodziców.

Dzień 20. grudnia był dniem wyjątkowym, który pozostanie na długo w pamięci całej przedszkolnej rodziny, bo przecież przedszkole to drugi dom.