Jazzowa uczta w SOK

Artyści podczas występu

W piątkowy wieczór 20 stycznia w Galerii DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury w ramach festiwalu JAZZ Z WAMI wystąpili znakomici muzycy: Piotr Wyleżoł Trio oraz amerykański saksofonista Dayna Stephens.

Do udziału w swoim projekcie pianista zaprosił wspaniałych muzyków, w tym wyjątkowego amerykańskiego saksofonistę, Daynę Stephensa, współpracującego z całą czołówką topowych jazzmanów o nazwiskach wytyczających nowe trendy w światowym jazzie (m.in. Brad Mehldau, Gerald Clayton, Larry Grenadier i Eric Harland). Poza nim skład zespołu tworzą wyjątkowi artyści dobrze znani polskim i europejskim fanom jazzu – Michał Barański na kontrabasie oraz Łukasz Żyta na perkusji. Gościnnie wystąpił także Grzegorz Dowgiałło ze znakomitym wokalem.

Muzyka Piotra Wyleżoła od lat nie ogląda się na mody i trendy lecz podąża niezachwianie w określonym kierunku, co czyni ją wyrazistym głosem we współczesnej muzyce jazzowej a projekt „Human Things” ma odzwierciedlać bardzo „ludzki”, szczery i intymny charakter muzyki.

Obecnie jazz jest postrzegany przez wiele osób jako muzyka elitarna, trudna w odbiorze, przeznaczona dla wąskiego grona słuchaczy, wręcz niszowa. Ideą projektu „Jazz z Wami” jest udowodnienie, że jest odwrotnie, że jazz to muzyka, która ma wiele barw i odcieni, dzięki czemu może trafiać do wielu osób. Myślą przewodnią projektu „Jazz z Wami” jest popularyzacja i promocja przede wszystkim polskich artystów tworzących improwizowaną muzykę jazzową, a w szczególności tych młodych, stojących na początku swojej drogi artystycznej. „Jazz z Wami” chce ich Państwu zaprezentować!