Jazz z Wami!

06 - Jazz z WamiZapraszamy na fenomenalny koncert w ramach projektu „Jazz z Wami”. W piątkowy wieczór 20 stycznia o godz. 18:00 na deskach sceny SOK wystąpią: Piotr Wyleżoł Trio oraz amerykański saksofonista Dayna Stephens. Bilety w cenie 30 zł w sprzedaży w pokoju instruktorów SOK oraz w punkcie informacji.

Muzycy zagrają w składzie :
Dayna Stephens (USA) – saxofon
Piotr Wyleżoł – fortepian
Michał Barański – bass
Łukasz Żyta – perkusja
gościnnie Grzegorz Dowgiałło – wokal

Projekt Piotra Wyleżoła „Human Things” ma odzwierciedlać bardzo „ludzki”, szczery i intymny charakter muzyki. Muzyka Piotra Wyleżoła od lat nie ogląda się na mody i trendy lecz podąża niezachwianie w określonym kierunku, co czyni ją wyrazistym głosem we współczesnej muzyce jazzowej.

Do udziału w swoim projekcie pianista zaprosił wspaniałych muzyków, w tym wyjątkowego amerykańskiego saksofonistę, Daynę Stephensa, współpracującego z całą czołówką topowych jazzmanów o nazwiskach wytyczających nowe trendy w światowym jazzie (m.in. Brad Mehldau, Gerald Clayton, Larry Grenadier i Eric Harland). Poza nim skład zespołu tworzą wyjątkowi artyści dobrze znani polskim i europejskim fanom jazzu – Michał Barański na kontrabasie oraz Łukasz Żyta na perkusji.

Obecnie jazz jest postrzegany przez wiele osób jako muzyka elitarna, trudna w odbiorze, przeznaczona dla wąskiego grona słuchaczy, wręcz niszowa. Ideą projektu „Jazz z Wami” jest udowodnienie, że jest odwrotnie, że jazz to muzyka, która ma wiele barw i odcieni, dzięki czemu może trafiać do wielu osób. Chcemy wrócić do czasów, kiedy była to muzyka słuchana i doceniana przez szerokie grono odbiorców. Myślą przewodnią projektu „Jazz z Wami” jest popularyzacja i promocja przede wszystkim polskich artystów tworzących improwizowaną muzykę jazzową, a w szczególności tych młodych, stojących na początku swojej drogi artystycznej. Uważamy, że polska muzyka improwizowana jest obecnie na najwyższym, światowym poziomie i tworzą ją niezwykle utalentowani artyści. „Jazz z Wami” chce ich Państwu zaprezentować!