Spotkanie z Mikołajem w Lesie Przeździeckim

Spotkanie przedszkolaków z Mikołajem

Dzień 6 grudnia to dzień obdarowywania i  niesienia radości innym. To również Mikołaja. Święty Mikołaj był biskupem Miry. Urodził się w Patras w Grecji. Jest patronem piekarzy, żeglarzy, mieszczan, ubogich, dzieci, uczniów,  rolników. Od najmłodszych lat był bardzo pobożnym chłopcem, chętnie pomagał ubogim i biednym.

Wychowankowie Miejskiego Przedszkola nr 4 LEŚNA KRAINA znając życie i działalność Świętego Biskupa postanowili sami obdarować innych potrzebujących…

Tego dnia wszystkie przedszkolaki wybrały  się do  Lasu Przeździeckiego, aby zawieźć dla leśnych zwierząt pyszne smakołyki przyniesione z domu (marchewki, jabłka, pietruszki, ziarna zbóż itp.).

Przed leśniczówką powitali ich  uśmiechnięci pracownicy Nadleśnictwa Sokołów: Pan Jerzy Tomczuk i Pan Waldemar Szmurło. Leśniczy Waldek zagrał na sygnałówce myśliwskiej „Powitanie myśliwych”, a nasz edukator leśny Jurek opowiedział o zwyczajach zwierząt podczas zimy.

Leśnicy  serdecznie podziękowali małym przyjaciołom lasu za pamięć i wspaniałe podarki, które dopomogą zwierzętom przetrwać zimę. Następnie mali przyjaciele lasu udali  się na spacer zaśnieżonymi leśnymi dróżkami, podziwiając las zimą. W pewnym momencie dzieci ujrzały między drzewami  na czerwono ubraną  postać. Ich radość i zaskoczenie było ogromne, ponieważ był to sam Święty Mikołaj. Powitanie było bardzo gorące, nawet sam Święty dał się ponieść melodii i zatańczył razem z Leśną Krainą. Wszyscy bawili się w „starego niedźwiedzia”, śpiewali piosenki, rzucali się śnieżkami. Było wspaniale, śmiech i radość słychać było w całym lesie. Wkrótce Święty Mikołaj musiał jechać do innych dzieci. Wręczył przedszkolakom  prezenty i podziękował w imieniu zwierząt za dobre serduszka  małych przyjaciół lasu i zwierząt. Następnie oddalił się  na  saniach uczepionych do siedmiu reniferów, które czekały już na niego w świerkowym gaiku.

Na takie chwile warto było czekać. A kiedy w przyszłym roku usłyszysz Mikołaju radosny śpiew dzieci, wiedz, że to przedszkolaki z Leśnej Krainy czekają znowu na Twoje przybycie:

Przyjedź do nas Mikołaju

Na saniach srebrzystych.

Niech Ci gwiazdy drogę wskażą,

Gdzie czekamy wszyscy!

Serdecznie dziękujemy Panu Jerzemu, Panu Waldemarowi  i Panu Piotrowi Krasnodębskiemu z Nadleśnictwa Sokołów za spotkanie mikołajkowe w Lesie Przeździeckim.