Nagłówki

Mikołajki w szpitalu

Święty Mikołaj na oddziale dziecięcym

6 grudnia, jak co roku obchodzimy Mikołajki. Szkolne Koło Caritas działające w Publicznym Gimnazjum Nr 1 im. Pawła Kamińskiego z tej okazji odwiedziło szpital w Sokołowie Podlaskim, a dokładniej oddział dziecięcy. Św. Mikołaj wraz z pomocnikami zajrzał do małych pacjentów.

Koło Caritas przygotowywało się do tego dnia wcześniej. Wolontariusze podczas dyskoteki z okazji Andrzejek sprzedawali ciasta domowego wypieku pod opieka pani Marii Skorupki. Pomoc w przygotowaniach okazali członkowie Samorządu Szkolnego wraz ze swoimi opiekunami paniami: Jolantą Laskowską, Marią Janista, Maryla Wielogórską – Zubowicz i Anetą Nowak. Wspólna praca przyniosła efekty i za zarobione pieniądze ufundowano dzieciom mikołajowe paczki, a było w nich trochę słodkości, maskotki, kolorowanki. Wolontariusze samodzielnie zrobili zakupy i spakowali prezenty – niespodzianki. Na oddział chodzą uczniowie klas III jako uhonorowanie ich pracy w SKC. Na oddział poszła grupa pod opieką pań Elżbiety Filipczuk oraz Jolanty Celińskiej.

Grupie towarzyszył zawsze uśmiechnięty personel medyczny na czele z Panią doktor Ewą Kraska, która zaprosiła wolontariuszy i Św. Mikołaja, aby spotkali się z pacjentami. Miło było widzieć uśmiech i szczęście w oczach dzieci. Większość maluchów pierwszy raz widziało Mikołaja, były nieco przestraszone. Małym pacjentom życzymy zdrowia, aby Święta Bożego narodzenia spędzili w domu z najbliższymi.

Część paczek została przekazana 7 grudnia podopiecznym Domu Dziecka „Pod Kasztanami” w Siedlcach.