Listopad w „jazzowym tonie” w SOK

01-ten-jazzowy-tonJuż od 5 listopada w Galerii DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury można obejrzeć niezwykłą wystawę przygotowaną przez sokołowską młodzież.

Wystawa ta, jest wynikiem twórczej pracy uczniów sokołowskich szkół biorących udział w projekcie „Ten jazowy ton”. Uczestnicy zajęć mieli szansę odbyć fascynujące wyprawy w głąb sztuki, poznać wybrane dzieła muzyki jazzowej oraz tajniki różnorodnych technik plastycznych, a przede wszystkim odkryć i rozwinąć indywidualne zdolności twórcze.

Dzięki muzyce jazzowej młodzież mogła wyrazić siebie, swoje przeżycia i emocje, czując przy tym wolność oraz radość tworzenia.

Kolejnym etapem projektu były warsztaty wokalne dla dzieci. Nowo powstała dziecięca grupa wokalna zajęła się nauką niezwykle rytmicznych i dynamicznych utworów jazzowych. Jednak to nie wszystko, w trakcie dwumiesięcznych warsztatów dzieci miały okazję doskonalić swój warsztat wokalny, pracować nad emisją głosu, oraz poznać pojęcia z zakresu teorii muzyki i gry na instrumentach.

W ramach działań realizowanych w projekcie „Ten jazzowy ton” powstał zespół instrumentalno – wokalny. Zaś druga grupa składająca się z dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych wzięła udział w zajęciach instrumentalnych z wykorzystaniem instrumentów Orfa.

Podsumowaniem dwumiesięcznych zajęć i warsztatów będzie koncert finałowy, który odbędzie się już 13 listopada o godzinie 18.00.

Koncert poprzedzi otwarcie wystawy plakatów o tematyce jazzowej, wykonanych przez dzieci i młodzież. Serdecznie zapraszamy!