Nagłówki

Inauguracja roku akademickiego 2016/2017 SUTW

Małgorzata Pieńkowska
scena z: Małgorzata Pieńkowska, SK:, , fot. Gałązka/AKPA

inauguracja-plakat312 października (środa) o godz. 17:00 w Galerii „DOM” Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbędzie się inauguracja roku akademickiego 2016/ 2017 w Sokołowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Gościem specjalnym będzie aktorka Małgorzata Pieńkowska.

W programie:
– „Gaudeamus Igitur”
– wystąpienia okolicznościowe
– spotkanie z aktorką filmową i teatralną

Małgorzata Pieńkowska do szkoły teatralnej dostała się za pierwszym razem. Opiekunem jej roku był Jan Englert. PWST w Warszawie ukończyła w 1988 roku. Jej występ w dyplomowym przedstawieniu „Czyste Szaleństwo” został nagrodzony na IV Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowanych Szkół Teatralnych w Łodzi.
Za debiut w teatrze telewizji, w sztuce pt. „Księżyc świeci nieszczęśliwym”, w reżyserii Jana Englerta otrzymała nagrodę TVP. W latach 1988–1995 związana z Teatrem Polskim w Warszawie. Od 1996 r. aktorka Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie. Gościnnie występowała na deskach Teatru Scena Prezentacje.
W swoim dorobku artystycznym ma kilkadziesiąt ról teatralnych. Współpracowała z zespołem Formacja Nieżywych Schabuff. W 1988 wykonała refren „Chciałabym chciała”, w piosence „Klub wesołego szampana”. Na swoim koncie ma występy w kilku słuchowiskach Teatru Polskiego Radia. Od kilku lat bierze udział w Tenisowych Turniejach Aktorów i Artystów, w których odnosi sukcesy.