Dzień Edukacji Narodowej w Gimnazjum Nr 1

uczniowie podczas uroczystości

„Zacną rzeczą jest uczyć się, jeszcze zacniejszą – nauczać”. Pod tym hasłem dyrekcja, nauczyciele i inni pracownicy szkoły, emeryci, rodzice oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Pawła Kamińskiego w Sokołowie Podlaskim świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się 13 października 2016r. Przygotowali ją uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem pań Marii Janisty, Jolanty Laskowskiej, Anety Nowak i Maryli Zubowicz – Wielogórskiej. Dekoracja wykonana została przez panią Małgorzatę Świsłowską, a oprawę muzyczną przygotował zespół i chór pod kierunkiem pana Michała Soszki.

Po uroczystym powitaniu gości przez prowadzących przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego zapowiedziała niespodziankę! Otóż, tego dnia szkołę odwiedzili redaktorzy – pani Karolina i pan Michał. Poprowadzili oni program „Strawa dla reportera”. Widzowie mogli obejrzeć filmy z lekcji prowadzonych innowacyjnymi metodami. Lekcje te wprowadziły wszystkich w humorystyczny nastrój. Następnie zaprezentowano wywiady z rodzicami, absolwentami, uczniami gimnazjum i zaproszonymi gośćmi. Wszyscy oni zgodnie twierdzili, że PG nr 1 to dobra szkoła, która znakomicie przygotowuje uczniów nie tylko do dalszych etapów kształcenia, ale również do życia. Następnie młodzi aktorzy zaprezentowali refleksyjny program artystyczny. Dostarczył on słuchaczom wielu wzruszeń i pokazał, jak ważna i trudna jest praca nauczycieli. Uczniowie podziękowali również pedagogom i wszystkim pracownikom szkoły za wiedzę, za wyrozumiałość, za serce, za pogodę ducha, zrozumienie i pomoc w rozwiązywaniu wszystkich problemów.

Dzień ten był doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń państwowych i nagród. Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski wyróżnił nagrodą panią Krystynę Krakowską. Za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa odznaczenie państwowe – „Medal za Długoletnią Służbę” otrzymała pani Krystyna Krakowska.

Pan dyrektor nagrodził pracę nauczycieli, którzy w sposób szczególny wykonują swoje obowiązki, przyczyniając się do rozwoju i promocji szkoły: Marię Janistę, Jolantę Laskowską, Agnieszkę Mikołajczuk, Annę Ogórek, Marię Bielińską, Małgorzatę Świsłowską, Grażynę Murawską, Marka Marcinkowskiego i Mieczysława Bogaja.

Na zakończenie pan dyrektor Kazimierz Soszka złożył wszystkim pracownikom serdeczne życzenia.

Podczas akademii panowała podniosła i uroczysta atmosfera, jak przystało na ten ważny dzień dla oświaty.

Maria Janista
Jolanta Laskowska
Aneta Nowak
Maryla Zubowicz – Wielogórska