Leśna Kraina wita Jesień

Realizując programfoto: Leśna Kraina wita Jesień - arrow 10x10 „Mali przyjaciele lasu – Rok Brzozy 2016” dnia 26. września dzieci  z Leśnej Krainy wybrały się do Parku Leśnego w Leśnictwie Repki należącego do Nadleśnictwa Sokołów.

Celem spotkania w lesie, było sprawdzenie, czy „pani Jesień” już do niego zawitała, bezpośrednia obserwacja piękna jesiennej przyrody, uwrażliwianie na piękno jesiennego krajobrazu.

Na miejscu na przedszkolaków czekali pracownicy Nadleśnictwa Sokołów:  gospodarze Leśnictwa Repki Pan Mirosław Wiśniewski i Pan Jerzy Szajko oraz edukator leśny Nadleśnictwa Sokołów Pan Jerzy Tomczuk , którzy wspólnie z dziećmi poszukiwali śladów jesieni, opowiadali o przygotowaniach zwierząt do zimy. Przedszkolaki dowiedziały się także, dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane, zobaczyły, jak wyglądają rośliny zaatakowane przez szkodniki wykorzystując do tego lornetki.
Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory

Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Spędziły miło czas w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.
Wielka niespodzianką było ognisko z pysznymi kiełbaskami, które na łonie natury smakowały wyśmienicie.

Przedszkolaki wróciły do Leśnej Krainy pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń, które na długo pozostaną w ich pamięci.

Składamy serdecznie podziękowania pracownikom Nadleśnictwa Sokołów: Panom: Mirosławowi Wiśniewskiemu, Jerzemu Szajko i Jerzemu Tomczukowi za owocne i pełne wrażeń spotkanie.

Obiecujemy, że na spotkanie z leśną przyrodą przedszkolaki z Leśnej Krainy powrócą jeszcze nie raz.