Integracja Gimnazjum Nr 1 na Mazurach

Uczniowie podczas wyjazdu

W dniach 15 i 16 września br. klasy I i II Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Pawła Kamińskiego w Sokołowie Podlaskim były na wycieczce integracyjnej, klasy I w okolicach Giżycka, klasy II wyjechały do Olsztynka i Olsztyna.

Na początku klasy II wraz z nauczycielami: Anetą Nowak, Lidią Matwiejczu, Joanną Puchalską, Karolem Krakowskim udali się na zwiedzanie huty szkła artystycznego. Następnie przynyli do ośrodku wypoczynkowego „Kalwa”. Odbyło się m. in. zwiedzanie okolicy, niektórzy wybrali się na basen, grali w siatkówkę, kosza lub piłkę nożną. Na koniec dnia było ognisko. Kolejnego dnia po wykwaterowaniu uczniowie wyjechali do Olsztyna na pokaz fizyczny „Grawitacja – siła rządząca światem” oraz seans w Planetarium pt. „Kosmiczny ekspres”.

Gupa klas I, czyli 84 uczniów udała się na biwak integracyjny ze swoimi opiekunami: Marią Bielińską, Grażyną Choma, Marylą Wielogórską – Zubowicz, Jolantą Celińską, Anną Ogórek oraz Katarzyną Sikorską. W ramach zajęć były zabawy integracyjne z instruktorami mające na celu lepsze poznanie kolegów oraz pracę w zespole. Podczas miłego wieczoru przy ognisku instruktorzy wymyślali różne zabawy. Drugiego dnia po śniadaniu kontynuowano zabawy integracyjne.

Oba wyjazdy można uznać za bardzo udane, wszyscy uczestnicy wrócili niezmiernie zadowoleni.

Karolina Chomka kl. II a, Iwona Piotrak kl. Ic