Dołącz do nas! – zapisy do grup w SOK

06 - ZapisyRuszają zapisy do grup Sokołowskiego Ośrodka Kultury na nowy sezon 2016/2017. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zajęć tanecznych, plastycznych, muzycznych, teatralnych i filmowych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów! Zapisy w sekretariacie SOK w godz. 8:00 – 16:00 oraz telefonicznie: 25 787 24 38.

Dołącz do nas! Tu rodzą się

TANIEC

ZPiT „SOKOŁOWIANIE” zaprasza wszystkich miłośników tańca z Sokołowa Podlaskiego i okolic aby odkryli „swoje folkowe JA”. Z nami poznasz niepowtarzalne piękno polskich tańców, zwiedzisz świat, znajdziesz nowych przyjaciół, przeżyjesz niezapomniane chwile.

Oferujemy profesjonalne zajęcia taneczne z zakresu tańca: ludowego, polskiego w formie towarzyskiej oraz zajęcia wokalne. Proponujemy naukę od podstaw a czasem udział w zajęciach grup, które reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej.

Instruktorzy: Iwona Kopiwoda, Kamil Zaliwski
Wiek: od lat 3

BLACK CODE DANCE STUDIO pracuje głównie w oparciu o techniki tańca: lirycal jazz, modern jazz i taniec współczesny. Tworzymy także projekty artystyczne łącząc wspomniane techniki tańca z technikami teatralnymi. Pracujemy w różnych grupach wiekowych (dzieci i młodzież w wieku od 5 do 20 lat), o różnym stopniu zaawansowania tanecznego (początkujący, średniozaawansowani i grupy zaawansowane). Zrzeszeni jesteśmy w Polskiej Federacji Tańca i międzynarodowej IDO.

Instruktorzy: Anna Pogonowska-Zbieć, Edyta Rosińska
Wiek: od lat 5

HIP-HOP DANCE FAMILY prowadzi Karolina Długołęcka, wieloletnia tancerka Alternatywnego Teatru Tańca Luz, instruktorka hip-hopu w Akademii Tańca Luz Art w Siedlcach, Wicemistrzyni Europy Hip-Hop, wielokrotna Mistrzyni Polski Hip – Hop oraz Jazz, Modern, Show dance a także Disco Dance.
Zapraszamy dzieci od lat 5, młodzież i dorosłych!
Koszt zajęć: 40 zł / m-c

TANIEC TOWARZYSKI to propozycja dla młodzieży i dorosłych, dla singli i dla par. W programie: tango, samba, salsa, jive, walc wiedeński i angielski, cha – cha i inne. Zajęcia będą się odbywały raz w tygodniu w godzinach wieczornych.

Instruktorzy: Marek i Anna Glinka

LADIES LATINO SOLO to zajęcia stworzone specjalnie dla kobiet. Gorące rytmy muzyki latynoamerykańskie sprawią, że nogi same porwą Cię do tańca! Skorygujesz postawę, usprawnisz całe ciało, uwolnisz się od kompleksów i nieśmiałości, a Twoje ruchy nabiorą wdzięku i seksapilu. Kurs skierowany jest do wszystkich kobiet niezależnie od wieku.

W programie: salsa, cha – cha, samba, bachata, merengue, rumba, jive. Zajęcia będą się odbywały raz w tygodniu w godzinach wieczornych.

Instruktor: Marek Glinka

MUZYKA

VOCI CANTATI tworzą dorośli i młodzież. Repertuar zespołu obejmuje utwory tzw. klasyczne, rozrywkowe, musicalowe, ludowe i religijne.

Podczas cotygodniowej pracy z głosem koncentrujemy się na emocjach, myślach i funkcjonowaniu ciała w momencie wydawania dźwięku. Uczymy się słuchać siebie i poznawać ciało jako naturalny instrument. Praca obejmuje technikę śpiewu, emisję głosu, wyraz artystyczny a także interpretację i przekaz emocjonalny. Zajęcia nie będą skupiać się tylko na rozczytywaniu utworów i tworzeniu z nich całości.
Zapraszamy do wspólnego śpiewania!

Instruktor: Bożena Kaczmarek

VOCI BAMBINI to forma muzykowania przeznaczona dla dzieci od wieku przedszkolnego aż po młodzież gimnazjalną. Zapraszamy lubiących śpiewać i chcących doskonalić tę umiejętność oraz tych, dla których muzyka jest pasją i inspiracją.

Instruktor: Bożena Kaczmarek

OGNISKO MUZYCZNE realizuje program nauki gry na fortepianie, akordeonie, skrzypcach oraz flecie poprzecznym (nowość!). Nauka biegnie równolegle z rokiem szkolnym, rozpoczyna się we wrześniu i kończy – egzaminem – w czerwcu. Na zakończenie roku uczniowie prezentują zdobyte umiejętności podczas uroczystego koncertu. Ostatecznie otrzymują zaświadczenie ukończenia Ogniska Muzycznego.Naukę gry na instrumentach prowadzą dyplomowani nauczyciele:

klasa fortepianu : Krystyna Kowalewska, Aneta Mroczek oraz Michał Soszka;
klasa akordeonu – Krystyna Kowalewska;
klasa skrzypiec – Magdalena Tejchma;
klasa fletu poprzecznego (nowość) – Karolina Balińska.

KOŁO MUZYCZNE realizuje zajęcia gry na gitarze klasycznej, akustycznej, elektrycznej i basowej, perkusji, instrumentach klawiszowych oraz zajęcia wokalne, aranżacji i interpretacji. Do dyspozycji młodzieży jest dobrze wyposażona sala prób. Nauka w Kole odbywa się w wymiarze jednej godziny tygodniowo, w indywidualnym programie zajęć ustalanym przez Instruktora dla każdego ucznia lub grupy.

Instruktor: Michał Ostromecki

ZESPÓŁ WOKALNY SENIORYNKI prezentuje pieśni i przyśpiewki ludowe Podlasia Wschodniego i różnorodne programy artystyczne zachowując ludowy charakter. Kultura ludowa jest inspiracją dla Danuty Kalinowskiej, która pisze teksty dla zespołu do znanych melodii ludowych. Seniorynki spotykają się na próbie raz w tygodniu.

Instruktor: Bożena Kaczmarek

PLASTYKA

PRACOWNIA PLASTYCZNA zaprasza na cykl warsztatów plastycznych skierowanych do dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzi artysta plastyk Aleksandra Rykała – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych. W programie znajdą się zajęcia z zakresu malarstwa, rysunku, grafiki, rzeźby oraz sztuki intermedialnej połączone z elementami arteterapii i sensoplastyki. Podczas zajęć dzieci i młodzież poznają sylwetki Wielkich Artystów, tajniki różnorodnych technik plastycznych, odkryją i rozwiną indywidualne zdolności twórcze.

Instruktor: Aleksandra Rykała
Wiek: od lat 5

GRUPA PLASTYCZNA W DRODZE to grupa profesjonalistów i amatorów tworzących na terenie miasta i okolic. Pod przewodnictwem Joanny Błońskiej artyści spotykają się raz w tygodniu tworząc i przygotowując wystawy. Zapraszamy twórców ziemi sokołowskiej do kontaktu z nami, który mamy nadzieję zaowocuje udziałem w kolejnych wystawach organizowanych przez Sokołowski Ośrodek Kultury.

TEATR

GRUPA TEATRALNA KOLEJ-NA to zamknięta grupa z 4-letnim stażem, jej członkowie to gimnazjaliści i licealiści z dużymi umiejętnościami i doświadczeniem scenicznym.

Instruktor: Alicja Danielska

KLUB ANONIMOWYCH TEATROHOLIKÓW pracuje od października 2015. K.A.T. Ma za sobą jedną premierę i występ okolicznościowy podsumowujący pracę z okazji zakończenia roku artystycznego. Zapraszamy na wyjątkową przygodę ze sceną, własnym głosem, możliwością odnalezienia się w różnych rolach oraz okazją do poznania ciekawych osobowości. Zajęcia w tej grupie teatralnej skierowane są do młodzieży gimnazjalnej.

Instruktor: Alicja Danielska

TEATRALKI to teatr malucha, nowa propozycja dla najmłodszych. Grupa będzie realizować przestawienia bajkowe i edukacyjne.

Instruktor: Alicja Danielska

Wiek: 5 – 9 lat

TEATR OBSERWACJI to nowa grupa teatralna skierowana do dosrosłych mieszkańców Sokołowa i okolic. T.O. będzie realizować przedstawienia na podstawie uznanych sztuk. Zapraszamy zarówno studentów jak i seniorów.

Instruktor: Alicja Danielska

Wiek: 18 +

FILM

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY ZBYSZEK

W dobie kina komercyjnego, gdzie na ekranie dominują efekty specjalne i szybka akcja, Dyskusyjne Kluby Filmowe działające w całej Polsce mówiąc tej fali głośno „Nie”. DKF „Zbyszek” jest dla tych, którzy oczekują od filmu głębszej refleksji oraz konkretnego przekazu. Spotkania w ramach DKF odbywają się raz w miesiącu. Wydarzeniu towarzyszy przyjazd gościa, związanego z tematyką danego filmu. Esencją każdego spotkania jest dyskusja dotycząca wartości obejrzanego obrazu oraz problemów w nim poruszonych. Dzięki niej widz ma okazję poznania złożoności różnych zjawisk i problemów społecznych.

Przyjdź, zobacz, podyskutuj. Zapraszamy do naszego grona.

Aby uczestniczyć w spotkaniach „Zbyszka” należy wykupić karnet, który obejmuje trzy spotkania (trzy filmy)

SENIORZY

SOKOŁOWSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU to swego rodzaju niepubliczna placówka kształcenia artystycznego i społecznego dla osób w 50+, aktywizująca osoby, które czują potrzebę spełnienia swoich pragnień, pasji pracy społecznej. SUTW oferuje systematyczne i atrakcyjne zajęcia, których głównym celem jest upowszechnianie wiedzy z różnych dziedzin życia. Na przestrzeni lat gościliśmy wiele znakomitych osobowości ze świata kultury, literatury, mediów, sportu, filmu, jak choćby: Teresę Lipowską, Jerzego Turka, Marię Szabłowską, Krzysztofa Zanussiego, Krzysztofa Ziemca, Elżbietę Dzikowską, Kajetana Broniewskiego, Longina Pastusiaka, Małgorzatę Kalicińską, Stanisława Górkę, Barbarę Bursztynowicz, Annę Seniuk, Jana Nowickiego, Maję Komorowską i wielu, wielu innych.

KLUB SENIORA JUTRZENKA tworzy około 120 członków. Spotkania Klubu odbywają się raz w miesiącu, są to przeważnie spotkania okolicznościowe, np.: karnawałowe, ostatkowe, wielkanocne a także spotkania z ciekawymi ludźmi kultury i sztuki.