Plener i wystawa malarstwa “Absolwenci i goście” – Supraśl 2016

Plener w Supraślu

W dniach od 2 do 11 lipca b.r. odbył się dziewiąty plener malarski w Supraślu. W tym roku organizatorem po raz pierwszy obok Centrum Kultury w Supraślu był Sokołowski Ośrodek Kultury.

Wzięło w nim udział trzynaście osób: Piotr Daniluk, Anna Wrzosek, Joanna Błońska z Sokołowa Podl., Ewa Kunicka ze Skrzeszewa, Elżbieta Modzelewska, Janina Knap, Emilka Mróz, Wiktoria Malińska, Katarzyna Kosieradzka z Warszawy, Krystyna Wantuch, Maria Jujka, Krzysztof Fafiński z Sopotu. Gościem pleneru był prof. o. Bogdan Giemza organizator plenerów w Trzebnicy.

W dniu 5 lipca odbyło się otwarcie wystawy artystów biorących udział w plenerze i gości, absolwentów PLSP w Supraślu zaproszonych przez organizatorów: Andrzej Dworakowski, Krzysztof Koniczek, Zbigniew Wasiluk z Białegostoku, Jadwiga Załęska, Marek Chomczyk, Grzegorz Łoś z Supraśla, Marek Andała z Kazimierza n/Wisłą.i Leszek Kunicki ze Skrzeszewa.

Otwarcia wystawy dokonał Adam Jakuć dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji, następnie głos zabrał Marcin Celiński dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Joanna Błońska przedstawiła artystów biorących udział w wystawie. Opowiedziała o historii pleneru, która zaczęła się dziewięć lat temu. Inicjatorką plenerów w Supraślu była Anna Kaczor pochodząca z Sokołowa Podl. obecnie mieszkająca w Wejherowie. Obecnie organizacją pleneru zajmują się Joanna Błońska i Janina Knap. Na otwarcie wystawy przybyli także byli i obecni nauczyciele PLSP w Supraślu: Stanisława Szypluk, Wojciech Załęski, Zbigniew Wasiluk.

Wystawę można było oglądać do 10 lipca b.r.

Więcej zdjęć TUTAJ