II wyścig o puchar burmistrza

Uczestnicy wyścigu

II Wyścig Kolarski o Puchar Burmistrza Sokołowa Podlaskiego odbył się 11 czerwca 2016r. na trasie ul. Ząbkowska (start), Aleja 550-Lecia, Kosowska, Ząbkowska (meta).

W wyścigu w kategoriach Żaczka, Żak, Młodzik i Juniorka Młodsza, Junior Młodszy i Juniorka, startowali kolarze zrzeszeni w Mazowieckim – Okręgowym Związku Kolarskim.

Żaczka, Żak mieli do przejechania dystans dwóch okrążeń 12,4km, pozostali cztery okrążenia 24,8km. Jako pierwszy na metę przyjechał kolarz w kategorii Żak Marek Kapela (Warszawski Klub Kolarski), który podniósł ręce do góry mijając linię mety. Wyprzedził kolarzy GKK Opty Grodzisk Mazowiecki (Antoniego Kidę i Antoniego Świderskiego).

W kategorii Żaczki zwyciężyła Marysia Chrzanowska GKK Opty. Wyprzedzając swoja koleżankę klubową Marcelinę Świderską.

W kategorii Młodzików najbardziej liczebnej w wyścigu, najlepszy okazał się Dominik Gajewski (Akademia Michała Podlaskiego), na drugim miejscu linię mety minął Dawid Rosochacki a trzeci był Olaf Kobus (obaj WKK).

W kategorii Junior Młodsza najlepsza okazała się podopieczna trenera Czesława Ambroziaka z Sokołowskiego Towarzystwa Cyklistów Eliza Steć przed Hanną Krasuską i Hanną Kuratczyk (WKK), czwarte miejsce zajęła Aleksandra Panufnik a piąte Angelika Makowiecka (obie STC).
W kategorii Juniorów Młodszych pierwszy linię mety minął Damian Rytel-Andrianik (STC) wyprzedzając Mateusz Sobotkę ( Akademia Michała Podlaskiego) i kolegę klubowego Dawida Laskowieckiego (STC).

W kategorii Juniorka pierwsze miejsce zdobyła Sylwia Nasiłowska (STC).

Sędzią głównym zawodów był Pan Adam Kacprzak.

Po zawodach przeprowadzonych w miłej atmosferze, nie było żadnych kraks. Najlepsi kolarze otrzymali puchary, które wręczali Burmistrz Sokołowa Podlaskiego pan Bogusław Karakula i Wiceprezes Sokołowskiego Towarzystwa Cyklistów Pan Leszek Rosochacki.

Uczestnicy wyścigu, ich opiekunowie zostali poczęstowani przez organizatorów grochówką, a spiker zawodów Pan Bogusław Walczuk zapraszał wszystkich na kolejny wyścig w 2017r.

W dniach 16-17 lipca na trasach Sokołowa Podlaskiego i powiatu odbędzie się VII Wyścig Masters.

Juliusz Nowicki