DKF: „W kręgu miłości”

W kr¦Ögu mi+éosci9 czerwca o godz. 19:30 odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego, na którym zaprezentujemy „W Kręgu miłości” – film nominowany do Oscara 2014 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny oraz nagrodzony przez publiczność Berlinale 2013. Prelekcję oraz dyskusję poprowadzi psycholog Zofia Czarnocka.

Historia wielkiej miłości pomiędzy Didierem – liderem muzycznej kapeli a Elise – właścicielką studia tatuażu; pary, którą los wystawia na ciężką próbę. Film ilustruje znakomita bluegrassowa ścieżka dźwiękowa.

Elise i Didier od siedmiu lat żyją w szczęśliwym, choć niekonwencjonalnym związku. Połączyła ich gorąca miłość od pierwszego wejrzenia, głęboka potrzeba życia po swojemu i pasja do muzyki bluegrass.

Niespodziewanie koło fortuny się odwraca. Kiedy ich kilkuletnia córka Maybelle zapada na poważną chorobę, żarliwe i zmysłowe uczucie poddane zostaje poważnej próbie, a Elise i Didier oddalają się od siebie. Każde z nich zaczyna żyć własnym życiem, ale nadal walczą o córkę, wierząc, że miłość jest w stanie zwyciężyć każde przeciwieństwo losu. Czy uda im się pokonać przeznaczenie?

„W kręgu miłości” to filmowa adaptacja teatralnej sztuki Johana Haldenbergha (który gra w filmie główną rolę męską) i Mieke Dobbels, w reżyserii Felixa van Groeningena („Boso, ale na rowerze”). To tętniący emocjami i brawurowo zagrany obraz ze znakomitą ścieżką dźwiękową.

Karnet na ostatni miesiąc kwartału w cenie 10 zł. do nabycia przed seansem w punkcie informacji SOK.