XV Europejskie Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne

Uczestnicy festiwalu

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Sokołowa do udziału w XV Europejskich Nadbużańskich Spotkaniach Folklorystycznych w dniach 19 -21 maja. W tym roku gośćmi naszego festiwalu będą zespoły folklorystyczne z Serbii, Ukrainy, Białorusi, Łotwy i Polski.

Festiwal zainauguruje spotkanie poświęcone historii i kulturze Podlasia pt. „Podlasie – Tygiel Kultur”, które odbędzie się 19 maja o godz. 18:00 w Galerii „Dom” w SOK. Podczas spotkania mieszkańcy wysłuchają wykładu Małgorzaty Jaszczołt, a także obejrzą wystawę i prezentację multimedialną, wszystko pod wspólnym tytułem „Podlasie – szlacheckie, ludowe, wielokulturowe”. Ponadto tego wieczoru odbędzie się pokaz strojów podlaskich i szlacheckich oraz degustacja podlaskiej kuchni regionalnej.

Drugi dzień festiwalu – 20 maja – rozpocznie się prezentacjami zespołów folklorystycznych w sokołowskich szkołach. Po południu, od godz. 14:00, na sali widowiskowej SOK-u odbędą trwały taneczne prezentacje konkursowe. Wystąpią: ZPiT „Zamojszczyzna” z Zamościa, KUD „Somadija” z Serbii, Tatarski Zespół Taneczno–Wokalny „Buńczuk”, Zespół Folklorystyczny „Dusza” z Ukrainy, „Raduńskie Słowiki” z Białorusi, Zespół Tańca Ludowego „Kreicburga” z Łotwy oraz ZPiT „Sokołowianie” z Sokołowa. Równolegle od godz. 14:00 na placu przed budynkiem SOK będzie trwał Jarmark Sztuki Ludowej, Rękodzieła i Kuchni Regionalnej.

21 maja to dzień Koncertu Finałowego ENSF na scenie plenerowej w Parku im. M.K. Ogińskiego. Najmłodszych mieszkańców miasta pod scenę zapraszamy już o godz. 15:00 na występy dziecięcych i młodzieżowych grup tanecznych oraz pełen konkursów z nagrodami program pt. „Pieskie życie”. Od godz. 15:00 będzie również trwał Jarmark Sztuki Ludowej, Rękodzieła i Kuchni Regionalnej. O godz. 17:00 rozpocznie się blok folklorystyczny, natomiast o godz. 19:00 wystąpi zespół folk – rockowy Hoverla, kabaret Ciach oraz gwiazda wieczoru – zespół Bracia.

Serdecznie zapraszamy!

00 - Dni Sokołowa - 2016