Nagłówki

Srebrny medal dla sokołowianina w międzynarodowym konkursie we Włoszech

Piotr Wicenciak w Urzędzie Miasta

Podczas prestiżowego 26. Międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków, który odbył się w dniach 2-8 maja we Włoszech, w mieście Barletta, sokołowianin Piotr Wicenciak zdobył srebrny medal. Do konkursu zgłosiły się reprezentacje z 57 krajów. Sokołowianin zaprezentował się w konkursie na instrumencie smyczkowym – skrzypcach.

W tym roku w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w mieście Barletta uczestniczyła dość liczna grupa z Polski. Corocznie na konkurs przyjeżdża ponad 2 tysiące osób (uczestników, opiekunów etc.). Konkurencja była więc duża.

Po powrocie Piotr Wicenciak otrzymał od Burmistrza Miasta upominek oraz gratulacje za osiągnięty sukces. Podczas wizyty w Urzędzie Miasta zdobywca srebrnego medalu w prestiżowym konkursie opowiedział nam o początkach swojej pasji, zainteresowaniach i planach na przyszłość. Piotr zdradził, że jego przygoda ze skrzypcami rozpoczęła się w wieku 7 lat, kiedy wraz ze swoim ojcem udał się na występ utalentowanej skrzypaczki. Skrzypaczka ta po skończonym koncercie zdobyła puchar – i chęć podobnych osiągnięć skłoniła Piotra do sięgnięcia po skrzypce. Po rozmowie ze swoim ojcem ten postanowił zapisać syna do szkoły muzycznej.

Obecnie Piotr Wicenciak jest uczniem Publicznego Gimnazjum nr 1 w Sokołowie Podlaskim, a także Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Piotr uczestniczy w zajęciach u prof. Katarzyny Bąkowskiej. W ciągu tygodnia 3 razy jeździ wraz z bratem bądź mamą do szkoły w Warszawie. Łącznie tygodniowo spędza 6 godzin w szkole muzycznej. Jego rytm dnia to szkoła, praca domowa, 2 godziny gry na skrzypcach, a także nauka innych przedmiotów, jakie ma w szkole muzycznej.

Rodzina Piotra nie posiada tradycji muzycznych. Jedynie ojciec oraz brat amatorsko grają na instrumentach. Co do przyszłości, mimo młodego wieku, Piotr ma wiele planów. Chciałby pracować w radio i zająć się muzyką bądź zawodowo dubbingiem.

This slideshow requires JavaScript.