Jarmark na Szewskim Rynku

 

jarmark_poziomJARMARK NA SZEWSKIM RYNKU to impreza o charakterze festynu-jarmarku. Organizowana jest od 5 lat w miejscu, które zachowało klimat starego miasta. Tu przez wieki handlowano różnorodnym towarem, tu spotykali się mieszkańcy, rzemieślnicy i kupcy podróżujący Wielkim Gościńcem Litewskim z Warszawy do Wilna. „Jarmark na Szewskim Rynku” to próba powrotu do tamtych dni. Zapraszamy na sokołowski Rynek 18 czerwca br, od godz. 11:00.

Zaproszeni twórcy ludowi oraz rękodzielnicy prezentują swój dorobek artystyczny. Są tu malarze, rzeźbiarze, hafciarki, miłośnicy staroci i książek. Na stoiskach jak niegdyś prezentowane są ręcznie wykonywane papierowe i drewniane kwiaty, filcowa biżuteria, kilimy, rzeźby, obrazy olejne. Rękodziełu towarzyszą prezentacje kuchni regionalnej. Jarmarczny klimat imprezy podkreśli muzyka – miejski folklor w wykonaniu kapel i zespołów muzycznych.

Organizatorem Niedzieli na Starym Mieście jest Sokołowskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne we współpracy z Sokołowskim Ośrodkiem Kultury.

Czekamy na zgłoszenia wystawców: twórców-amatorów, kolekcjonerów, miłośników książek i „gadżetów” oraz muzyków gotowych nam grać i śpiewać. 

Prosimy o kontakt na nr 512-216-632 lub w Agencji PKO BP na rogu ul. Długiej i Magistrackiej.