Eliminacje powiatowe „Srebrnej Maski”

29 kwietnia 2016r. w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe XXI Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Srebrna Maska” w którym wzięło udział 5 dziecięcych grup teatralnych oraz 3 młodzieżowe:

  • Zespół PRETEKSTY z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim – opiekun Urszula Kosieradzka;
  • Zespół ŻEKATE z Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Pawła Kamińskiego w Sokołowie Podlaskim Maria Janista;
  • Grupa Teatralna „KOLEJ – NA” z Sokołowskiego Ośrodka Kultury – opiekun Alicja Danielska;
  • Zespół ZEMBROWSKIE SMYKI ze Szkoły Podstawowej w Zembrowie – opiekun Anna Rucińska;
  • Zespół JUTRZENKA z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim – opiekun Teresa Piwko;
  • TEATRZYK „RAZ – DWA – TRZYK” z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim – opiekun Bożena Głażewska;
  • Zespół „MALUCH” z Zespołu Szkół w Sterdyni (Szkoła Podstawowa) Bożena Jenda i Hanna Zduniak;
  • Zespół „NIEZŁE ZIÓŁKA” z Gminnego Ośrodka Kultury w Repkach – opiekun Alicja Danielska

Komisja konkursowa w składzie:

  • Halina Tunkiewicz – przewodnicząca komisji,
  • Barbara Kąkol,
  • Maria Banaszkiewicz

po przesłuchaniu dziewięciu zespołów teatralnych postanowiła do eliminacji wojewódzkich zakwalifikować:

w kategorii szkoły podstawowe:

  • zespół teatralny „Jutrzenka” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokołowie Podlaskim, który zaprezentował spektakl pt. „Podróż dookoła świata”. Opiekunem grupy jest Pani Teresa Piwko
  • teatrzyk „Raz – Dwa – Trzyk” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokołowie Podlaskim, który zaprezentował utwór pt. „Śniadanie Zajączka”. Opiekunem grupy jest Pani Bożena Głażewska.

w kategorii szkoły gimnazjalne i średnie:

  • zespół teatralny „Kolej Na” z Sokołowskiego Ośrodka Kultury, który zaprezentował utwór pt. „Gówniarzeria”. Opiekunem zespołu jest Pani Alicja Danielska,
  • grupę teatralną „Preteksty” z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie w Sokołowie Podlaskim, która zaprezentowała spektakl pt. „Ketchup”. Opiekunem grupy jest Pani Urszula Kosieradzka.

Wszystkim grupom i opiekunom dziękujemy a tym którzy zakwalifikowali się do eliminacji wojewódzkich życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI