III Międzynarodowy Turniej Smaków 2016

Logo Wielki Gościniec Litewski

Już po raz trzeci na Zamku w Liwie spotkają się pasjonaci unikalnych smaków kuchni mazowieckiej i podlaskiej. Lokalne specjały z regionów położonych na Szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego ponownie przyciągną podróżnych i odkrywców.

Kiedy podróż trwa kilka dni, obowiązkowy jest przystanek w dobrej restauracji serwującej lokalną kuchnię. Dobrze jest też przywieźć pamiątkę podróży, czyli gościniec.

Taką szansę daje Międzynarodowy Turniej Smaków, w tym roku planowany w dniach 18 i 19 czerwca. Podczas imprezy restauratorzy, koła gospodyń wiejskich i kulinarni pasjonaci spotykają się, by konkurować o puchar Wojciecha Wielądko (autora pierwszej książki kucharskiej w języku polskim) w kategorii: na „Najlepszą potrawę regionalną” oraz „Gościniec z podróży”.

Konkursom towarzyszyć będą również inne atrakcje:

  • warsztaty kulinarne, m. in. pieczenie sękacza prowadzone przez panią Ewę Mitowską
  • warsztaty rękodzieła
  • warsztaty artystyczne – malowanie w plenerze – Anna Lea Chojnacka
  • kiermasz z produktami ekologicznymi
  • animacje i konkursy dla dzieci

Śniadanie nad rzeką Liwiec rozpocznie drugi dzień imprezy. Bliskość zamku – twierdzy strzegącej niegdyś granic Mazowsza i otoczenie pięknej, nieskażonej przyrody wzmaga apetyt!

Gdzie można spróbować jak smakuje Nadbużański chleb na zakwasie lub Dębska kawa żołędziówka, którą pijał sam Fryderyk Chopin? Tylko na Turnieju Smaków na Zamku w Liwie. Zapraszamy!

Kontakt dla mediów i wystawców:

Katarzyna Sobieska, lotwgl@wp.pl, tel. 536838500

Pliki do pobrania:

Konkurs „Gościniec z podróży” – regulamin

Konkurs „Na najsmaczniejsza potrawę na Szlaku WGL

Konkursy karta zgłoszeniowa

Kiermasz Regulamin

Kiermasz karta zgłoszeniowa