„Fabryka zabawek” w Sokołowskim Ośrodku Kultury

Artyści podczas spektaklu

8 kwietnia 2016r., w sali kinowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury w Sokołowie Podlaskim, zostało zaprezentowane niezwykłe przedstawienie ekologiczne dla dzieci zatytułowane „Fabryka zabawek”.

W jednodniowym cyklu trzech spektakli wzięły udział wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe z terenu Miasta. Spektakl teatralno-ekologiczny pt. „Fabryka zabawek” miał na celu podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci (oddziaływanie na wrażliwość i percepcję wyobraźni).

Spektakl miał formę wesołej, wspólnej zabawy z dziecięcą publicznością. Oprócz walorów artystycznych spektakl zawierał także bogate treści wychowawcze. Przedstawienie miało charakter bajki o tematyce ekologicznej przypominającej najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody. Utrwalał i poszerzał wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Ponadto spektakl podkreślał, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Zachęcał również do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza.