Spektakl „Eksperyment Adam i Ewa”

Uczestnicy przedstawienia

Stało się już niemal tradycją, że w zimowe niedzielne popołudnia Miejska Biblioteka Publiczna ma dla swoich wiernych czytelników niespodzianki. 28 lutego tą niespodzianką był występ znanych już w Sokołowie Podlaskim aktorów Teatru Tm: Agnieszki Sitek i Tomasza Mędrzaka. Tym razem artyści zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności w sztuce „Eksperyment Adam i Ewa” w reżyserii Tomasza Mędrzaka.

Jest to sceniczna adaptacja opowiadania Marka Twaina „Pamiętniki Adama i Ewy”, gdzie autor, opowiadając historię stworzenia, pisze o sobie i o swojej żonie. Z pozoru banalna historia wnosi wiele do naszego życia, zachwyca, bawi, ale także daje do myślenia. Bohaterowie to postaci pełne temperamentu, a relacje pomiędzy nimi są pełne spontaniczności i poczucia humoru. Sztuka ukazuje świat z kobiecego i męskiego punktu widzenia, pokazuje, jak zupełnie różnie mężczyźni i kobiety patrzą na te same sprawy, jak błędnie interpretują zachowania drugiej strony.

Niedzielny występ spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Sokołowa Podlaskiego i okolicznych miejscowości. Bardzo licznie przybyła publiczność z zainteresowaniem obejrzała sztukę, a na koniec nagrodziła aktorów gromkimi brawami.