Nagłówki

Skatepark przy ul. Bulwar

Skatepark

W ramach promocji aktywnego wypoczynku w 2015r., na terenach rekreacyjnych położonych za Pływalnią Miejską przy ul. Bulwar, wybudowano skatepark przeznaczony do amatorskiej oraz wyczynowej jazdy na deskorolce, rolkach i rowerach bmx.

Nowy obiekt sportowy powstał z myślą o młodzieży zainteresowanej tą formą aktywności sportowej. W latach ubiegłych na tych terenach powstał plac zabaw dla dzieci oraz siłownia zewnętrzna dla dorosłych.

Skatepark wykonano w ramach kontynuacji budowy Bulwaru nad rzeką Cetynią. Nowo powstały obiekt sportowy o wymiarach ok. 14 x 30 m posiada nawierzchnię asfaltową oraz jest wyposażony w podstawowe elementy do wykonywania ewolucji, tj:

  • bank ramp;
  • quarter pipe;
  • funbox z grindboxem i poręczą;
  • ławkę;
  • poręcz prostą.

Łączny koszt budowy kompletnego skateparku wyniósł ok. 150.000,00 zł.

Z uwagi na niebezpieczeństwo kontuzji podczas wykonywania ewolucji na rolkach, deskorolce lub rowerach bmx, przypominamy o bezwzględnym respektowaniu zapisów regulaminu, w tym przede wszystkim do używania kasku, ochraniaczy na kolana, łokcie i nadgarstki.

Poniżej regulamin:

ZASADY EKSPLOATACJI I UŻYTKOWANIA SKATEPARKU

1. Uczestnicy korzystają ze skateparku na własną odpowiedzialność.

2. Urządzenia w obrębie skateparku przeznaczone są do użytkowania przez osoby jeżdżące na deskorolce, rolkach oraz rowerach typu bmx z co najmniej podstawowymi umiejętnościami.

3. Na jednym elemencie może jeździć maksymalnie 1 osoba.

4. Jazda bez pełnego zabezpieczenia, w tym: kasku, ochraniaczy na kolana, łokcie i nadgarstki jest zabroniona.

5. Jazda i użytkowanie urządzeń skateparku pod wpływem alkoholu i środków odurzających jest zabroniona.

6. Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia, mogą przebywać na terenie skateparku wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów lub innych przedstawicieli ustawowych.

7. Chodzenie po konstrukcjach, przebywanie w strefie najazdów oraz zeskoków z przeszkód jest zabronione.

8. Jazda na deskorolce, rolkach czy bmx jest sportem niebezpiecznym. Przestrzeganie zasad tego regulaminu nie eliminuje w całości ryzyka urazów.

9. Ryzyko związane z amatorskim i wyczynowym uprawianiem sportu ponosi uprawiający, w związku, z czym, za szkody zarówno na osobie jak i na mieniu, wynikłe z użytkowania skateparku, operator parku nie ponosi odpowiedzialności.

PAMIĘTAJ!

Nic nie chroni Ciebie przed upadkiem z przeszkód, nie przeceniaj swoich możliwości, nie wykonuj akrobacji bez sportowego przygotowania.

Kilka ważnych zasad dla korzystających ze skateparku:

1) Zawsze najpierw obejrzyj przeszkodę a później wykonuj na niej triki.

2) Przed trikiem upewnij się czy przeszkoda jest wolna.

3) Nie skacz, jeżeli nie jesteś pewien czy lądowanie jest puste.

4) Uszkodzenia przeszkód sygnalizuj operatorowi skateparku.

5) Nie wolno korzystać ze skateparku rowerami bmx o metalowych zakończeniach.