SUTW: „Damą być. Rozkosze życia w PRL-u”

Plakat informacyjny

17 lutego (wyjątkowo w środę) o godz. 17:00 serdecznie zapraszamy na wykład Marty Sztokfisz, autorki książki o Jadwidze Grabowskiej pt. „Caryca polskiej mody, święci i grzesznicy”. Spotkanie odbędzie się w Galerii „Dom” w SOK.

Marta Sztokfisz – dziennikarka i pisarka, autorka cyklu scenariuszy filmów dokumentalnych, była współpracowniczka m.in. Sztandaru Młodych, ITD., Kultury, Polityki, Sukcesu, Vivy i Gali, pracowała również jako wydawca telewizyjny. Przeprowadziła ponad trzysta rozmów z ludźmi świata kultury, show-biznesu i mediów. Jest autorką pięciu książek, m.in. o Marku Grechucie, Jerzym Hoffmanie i Jadwidze Grabowskiej oraz cyklu scenariuszy filmów dokumentalnych.

O książce „Caryca polskiej mody, święci i grzesznicy”:

Szara, smutna rzeczywistość PRL-u? Nic bardziej mylnego! Nigdy przedtem ani potem nie byliśmy tak europejscy – mówi o latach 60. Marta Sztokfisz. A tak europejscy mogliśmy być dzięki ludziom, którzy tworzyli tę dekadę. Caryca polskiej mody, święci i grzesznicy to historia jednej z ważniejszych postaci ówczesnego świata artystycznego. Jadwigę Grabowską, Grabolkę, nadwiślańską Coco Chanel, pierwszą dyrektor artystyczną Mody Polskiej, wspominają przyjaciele, współpracownicy i uczniowie. Z ich opowieści wyłania się nie tylko portret silnej kobiety, która miała odwagę iść własną drogą i nie zgadzała się na kompromisy, lecz także obraz szalonej Warszawy lat 60., gdzie wszystko było możliwe.

Podczas spotkanie można będzie zakupić wspomnianą książkę.