Wesprzyjmy akcję „Książka dla Przyjaciół”

Obrazek dekoracyjny

Sokołowskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne od wielu lat organizuje akcję wspierania szkół polskich na terenie Wileńszczyzny. „Książka dla Przyjaciół” – bo tak nazwaliśmy naszą inicjatywę – przynosi wspaniałe efekty. Dzięki pomocy prywatnych darczyńców, sokołowskich przedsiębiorstw i instytucji, wyposażamy biblioteki polskich szkół w encyklopedie, lektury szkolne, literaturę piękną i beletrystykę, nie tylko dla młodzieży.

Bardzo serdecznie prosimy o wsparcie tegorocznej akcji. W wielu domach, w zakamarkach domowych bibliotek leżą zakurzone, raz przeczytane książki, do których już nie wrócimy. Przekażmy je kolejnym czytelnikom. Takie książki (nowe, niezniszczone) można przynosić do I Liceum Ogólnokształcącego, Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim.

Można też wesprzeć nasza akcję wpłacając pieniądze na konto STSK lub zakupując i przekazując nam książki. Zdanie „Każda złotówka się liczy”, kończące zazwyczaj prośby o sparcie, zastąpię informacją, że ładnie wydana książka to wydatek rzędu 15 – 40 złotych. Niewiele więc trzeba, by wesprzeć Polaków dążących do zachowania polskości kolejnych pokoleń.  Liczę na zrozumienie i pomoc.

Krystyna Matysiak
Prezes
Sokołowskiego Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego

Wpłat (od firm i osób prywatnych) można dokonywać na rachunek bankowy Sokołowskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w PBS Sokołów Podl. nr 03 9221 0000 0000 0970 2000 0010 do dnia 28 lutego br.