Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza

Uczestnicy turnieju podczas gry

Uczniowski Klub Sportowy Sokołowskie Towarzystwo Szachowe zorganizowało Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sokołowa Podlaskiego Bogusława Karakuli. W sali konferencyjnej w budynku pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizowało 28 szachistów z kilku miejscowości, którzy walczyli na dystansie siedmiu rund po 15 minut na zawodnika.

Sędzią zawodów był pan Józef Flaziński, prezes Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego. W turnieju zwyciężył faworyt Adam Łukasik ze Skoczka Siedlce, który posiadał najwyższy ranking międzynarodowy ze wszystkich uczestników zawodów – 1970 pkt. FIDE. Łukasik zdobył 6 pkt. przegrywając jedną partię. Drugie miejsce zajął Adam Podgajny z Warszawy z 5 pkt. Taki sam dorobek punktowy miało dwóch następnych szachistów Józef Flaziński i Roman Głowienkowski ze Skoczka Siedlce. W kategorii juniorów zwyciężył Piotr Orzełowski przed Jakubem Żurawickim obaj z PUKS Fides Węgrów. Trzecie miejsce zajął Robert Górski z Mielnika. W kategorii najlepszych zawodników z Sokołowa Podlaskiego kolejność była następująca: Józef Flaziński, Krzysztof Skwierczyński, Paweł Nasiłowski i Oskar Gawryjołek. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary, a zawodnicy którzy zajęli czołowe miejsca nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe gadżety przekazane przez Urząd Miasta Sokołowa Podlaskiego. Był to ostatni turniej rozegrany w Sokołowie kończący sezon szachowy.