
Punkt Kontaktowy „Europa dla obywateli” zaprasza przedstawicieli NGO, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej, na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się w dniu 11 stycznia w Warszawie.
Celem szkolenia jest przybliżenie przedstawicielom NGO i samorządów, aktywistom, społecznikom i osobom zainteresowanym realizacją projektów międzynarodowych, zasad ubiegania się o dofinansowanie w programie UE „Europa dla obywateli”.
Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się:
• na jakie działania społeczne, edukacyjne i kulturalne można otrzymać dofinansowanie,
• na co zwrócić uwagę przy tworzeniu projektu i pisaniu wniosku,
• o dobrych praktykach w projektach, które otrzymały dofinansowanie,
• o sposobach pozyskiwania partnerów do projektów.
„Europa dla obywateli” to program UE wspierający organizacje pozarządowe i samorządy, a także inne podmioty działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji, w realizacji projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego, inicjatyw lokalnych, zaangażowania społecznego i demokratycznego oraz pamięci europejskiej.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja przez formularz pod linkiem: http://europadlaobywateli.pl/spotkajmy-sie-w-styczniu-2/
SPOTKANIE INFORMACYJNE PROGRAMU „EUROPA DLA OBYWATELI” 2014-2020
Organizator: Punkt Kontaktowy „Europa dla obywateli”
Prowadzenie: Julia Płachecka i Monika Świetlik
11 stycznia 2016 roku, Warszawa
10:30 – 11:00 Rejestracja
11:00 – 11:45 Program „Europa dla obywateli” 2014-2020 – informacje ogólne i charakterystyka
11:45 – 12:15 Na co można dostać dofinansowanie – zasady finansowania i cykl życia projektu
12:15 – 12:45 Przerwa kawowa
12:45 – 13:15 Pułapki we wniosku – jak nie dać się złapać
13:15 – 13:45 Wniosek krok po kroku – czyli na co zwrócić uwagę (System Uwierzytelniania Komisji Europejskiej ECAS, Portal Użytkownika, wniosek E-Form)
13:45 – 14:30 Dobre praktyki, terminy naborów w 2016 roku, pomocne strony www