Fizyka dla smyka – doświadczenia naukowe w Leśnej Krainie

Przedszkolak podczas zajęć

Miejskie Przedszkole nr 4 LEŚNA KRAINA uczestniczy w naukowych warsztatach z dziedziny fizyki. Pokazy naukowe „Fizyka dla smyka” to interaktywne warsztaty, które mają służyć przekazaniu w niecodzienny sposób wiedzy o codziennych, a zaskakujących zjawiskach otaczającego świata. Mają na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas Świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne.

W czasie  spotkania dzieci z Leśnej Krainy obejrzały kilkanaście wspaniałych eksperymentów fizycznych z zastosowaniem unikalnych zestawów edukacyjnych. W każdym z ćwiczeń dzieci aktywnie uczestniczyły  i doskonale się przy tym bawiły. Razem z dziećmi sprawiliśmy, że przedmioty zaczęły się poruszać, wystrzeliliśmy rakietę…Dzieci były zachwycone. W czasie  tego spotkania towarzyszyły im wielkie emocje, a co ważne znacznie wzbogaciły swoją wiedzę na temat otaczającego świata.

Tematem spotkania było Elektrostatyka i prąd elektryczny – elektryzowanie się przedmiotów, wywoływanie błyskawic  w maszynie elektrostatycznej, Generator Van den Graffa i zabawy w fryzjera, wietrzyk jonowy obracający karuzelą Franklina, wytwarzanie prądu z jabłek … a w świat eksperymentów wprowadził dzieci Profesor Pytalski z Akademii Nauki w Siedlcach.