Święto Rodziny- Święto Leśnej Krainy

Przedszkolaki

Tradycją Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina w Sokołowie Podlaskim są uroczyste obchody Święta Rodziny. Data 16 czerwca 2015 roku przepięknie wpisała się w karty historii naszej placówki. Tego dnia na placu przedszkolnym zgromadziła się cała społeczność przedszkolna wraz z dziećmi i rodzicami, którzy od września dołączą do Leśnej Krainy.

Uroczystość rodzinną rozpoczęła Dyrektor Przedszkola Pani Ewa Zakrzewska, która wspólnie z przedstawicielem patrona naszej placówki – zastępcą nadleśniczego Nadleśnictwa Sokołów Panem Maciejem Wójcickim powitała zaproszonych gości, rodziców i najmłodszych przedszkolaków.

Po odśpiewaniu piosenki przedszkolnej „Leśna Kraina”, nasze dzieci pochwaliły się swoimi umiejętnościami artystycznymi. Najstarsze przedszkolaki zatańczyły taniec – „Belgijka”i zaśpiewały piosenkę „Jesteś mamą”. 5-latki w pięknych strojach ludowych zatańczyły „Krakowiaka”. Dzieci z grupy Krasnale zaprezentowały się w inscenizacji muzycznej „Dla Zuzi”, a najmłodsze przedszkolaki zaśpiewały piosenkę „Życzenia dla mamy i taty”.

Dopełnieniem występów był koncert  zespołu szanty „Stara kuźnia”. Na zakończenie posłuchaliśmy piosenek harcerskich w wykonaniu 33 DH ,,AVANTI’’ i 13 SDH ,,Cichociemni’’.

Za owocną współpracę i wspólne działania w roku 2014/2015  dyrektor Ewa Zakrzewska i koordynator współpracy z Nadleśnictwem Katarzyna Nawacka otrzymały od Nadleśnictwa Sokołów statuetki upamiętniające 70-lecie Nadleśnictwa Sokołów, a wszystkie przedszkolaki – Mali Przyjaciele Lasu – okolicznościowe medale.

Ze specjalnymi podziękowaniami za współpracę wystąpiła również Komendantka Hufca ZHP im. Janusza Korczaka w Sokołowie Podlaskim harcmistrz Bożenna Hardej.

Wszyscy partnerzy współpracy z Miejskim Przedszkolem nr 4 Leśna Kraina w ramach podziękowań otrzymali pamiatkowy gadżet z napisem „Przyjaciel Leśnej Krainy”.

Dalszą część uroczystości wypełniła wspólna piknikowa zabawa, w czasie której wszyscy zgromadzeni mogli kosztować przysmaków grillowych. Dzięki ofiarności rodziców nie zabrakło również pysznych słodkości. Ogromnym powodzeniem cieszyły się konkursy dla dzieci i rodziców przygotowane przez pracowników Nadleśnictwa Sokołów, m.in.: koło fortuny, puzzle, wbijanie gwoździ, tablicę edukacyjną ,,Jak zachowywać się w lesie” oraz tablice demonstrujące owady.

Strażacy z OSP „Cukrownia” zaprezentowali  wóz strażacki. Każdy mógł się wykazać sprawnością fizyczną podczas lania wody do celu przy użyciu pompy strażackiej. Wielką atrakcją okazała się pompowana zjeżdżalnia, przejażdżka konikiem polskim i kucykiem, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców i Sponsorów.

To niebywałe święto pozostawiło niezapomniane wrażenie i chęć jeszcze lepszego wypełniania swojej misji, misji służenia dzieciom.

 

Wielkie podziękowania składamy  sponsorom i współorganizatorom imprezy –  Nadleśnictwu Sokołów za ogromny wkład włożony w przygotowanie uroczystości, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej „Cukrownia”, zuchom i harcerzom z Hufca ZHP Sokołów Podlaski.