Rozpoczął się VII Rajd Szlakiem Żołnierzy Wyklętych

Uczestnicy rajdu

17 czerwca rozpoczął się VII Rajd Szlakiem Żołnierzy Wyklętych, organizowany przez Oddział Warszawski IPN. Na cztery trasy wyruszyła młodzież i harcerze z Sokołowa Podlaskiego, Pułtuska, Blichowa, Ostrowi Mazowieckiej oraz Warszawy.

Młodzież z Sokołowa Podlaskiego wyruszyła z Serpelic. Przed odjazdem do Serpelic uczestnicy rajdu otrzymali materiały edukacyjne związane z patronami poszczególnych patroli, zadania rajdowe, koszulki, pocztówki oraz broszurki. W trakcie rajdu młodzież będzie brała udział w inscenizacjach historycznych z udziałem rekonstruktorów.

W sobotę 20 czerwca wszystkie patrole schodzą do naszego miasta. Tego dnia nastąpi zakończenie rajdu a zwycięski patrol, który najlepiej wykona zadania rajdowe, zostanie nagrodzony.

21 czerwca rajdowicze otrzymają ryngrafy w trakcie mszy świętej o godzinie 11.00 w Konkatedrze Niepokalanego Serca NMP. Po mszy, o godz. 12.30, odbędzie się rekonstrukcja historyczna odbicia więźniów z Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego, która będzie miała miejsce na terenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

Współorganizatorem VII Rajdu Szlakiem Żołnierzy Wyklętych jest Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski.