II Międzynarodowy Turniej Smaków

Logo Wielki Gościniec Litewski

Lokalna Organizacja Turystyczna Wielki Gościniec Litewski oraz Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie serdecznie zapraszają do udziału w II Międzynarodowym Turnieju Smaków na Zamku w Liwie, który odbędzie się w dniach 25 – 26 lipca br.

W ramach Turnieju odbędą się: konkursy na najsmaczniejszą potrawę regionalną na szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego oraz na najciekawszy kulinarny prezent z podróży szlakiem WGL – „Gościniec z podróży”. Ponadto imprezie będą towarzyszyły: degustacje, kiermasz kulinariów regionalnych, konkursy kulinarne, targ śniadaniowy i piknik nad Liwcem oraz koncerty.

Gościem specjalnym Turnieju Smaków na Zamku w Liwie po raz drugi będzie znany kucharz i dziennikarz kulinarny Tomasz Jakubiak. W Jury tegorocznej edycji imprezy zasiądzie m.in. znany dziennikarz włoski Giovanni Caldara, który podczas swojego pobytu w Polsce odwiedzi najciekawsze pod względem kulinarnym i kulturowym miejsca na szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego, począwszy od Warszawy, poprzez wschodnie Mazowsze, aż po Podlasie.

Więcej o II międzynarodowym Turnieju Smaków na Zamku w Liwie można przeczytać tutaj. Na stronie LOT WGL znajdują się również regulaminy konkursów oraz karty zgłoszenia.