Zuchowe Święto Flagi

Mali harcerze

2 maja w dniu Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej swoją „małą” służbę pełniły zuszki z 13 GZ Mali Odkrywcy z Miejskiego Przedszkola nr 4 LEŚNA KRAINA wspólnie z zuchami Hufca ZHP Sokołów Podlaski im. Janusza Korczaka: 3 GZ Dzielne Plastusie i 4 GZ Leśna Rodzina.

Zuchowe Święto Flagi ogłosiła nauczycielka MP4 i Namiestniczka Zuchowa hufca phm. Katarzyna Nawacka, organizując zbiórkę zuchów w sobotę ( 2 maja ) o godz. 12.00 pod Sokołowskim Domem Harcerza. Pomimo długiego weekendu najdzielniejsze zuchy stawiły się ze swoimi drużynowymi: phm. Marzeną Pasik i phm. Agnieszką Karakulą. Po odebraniu flag ufundowanych przez Burmistrza Miasta Sokołowa Podlaskiego Pana Bogusława Karakulę zuchy rozpoczęły swoją akcję. W mundurach i koszulkach zuchowych mali patrioci rozdając mieszkańcom naszego miasta flagi przypominali o tym ważnym dniu i o tym, aby w każdym domu tego dnia zawisł ten ważny symbol dla każdego Polaka. Zuchowe Święto Flagi kierowane do mieszkańców naszego miasta cieszyło się wielkim zainteresowaniem wszystkich sokołowian.Bo przecież:

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,

A na tej fladze jest biel i czerwień.

Czerwień to miłość, biel serce czyste.

Piękne są nasze barwy ojczyste.” Cz. Janczarski

Składamy wielkie podziękowania Panu Burmistrzowi Bogusławowi Karakuli za biało-czerwone flagi.

Z zuchowym pozdrowieniem – Czuj !

Cały ten tydzień przedszkolaki z Leśnej Krainy  miały okazję do rozmów patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych, a także o rozwijaniu poczucia przynależności narodowej. Wszystkie przedszkolaki wykonały własnoręcznie flagi, które następnie zabrały do domów, aby w gronie rodzinnym uroczyście obchodzić Święto Flagi.