Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego konkursu dla nauczycieli na scenariusz gry terenowej

Przedszkolaki z nauczycielami

Z okazji jubileuszu 15 – lecia nadania imienia Miejskie Przedszkole nr 5 im. Kubusia Puchatka w Sokołowie Podlaskim zaprosiło nauczycieli wychowania przedszkolnego do wzięcia udziału w Ogólnopolskim konkursie na scenariusz gry terenowej pt. „W Stumilowym Lesie”.

Z okazji jubileuszu 15 – lecia nadania imienia Miejskie Przedszkole nr 5 im. Kubusia Puchatka w Sokołowie Podlaskim zaprosiło nauczycieli wychowania przedszkolnego do wzięcia udziału w Ogólnopolskim konkursie na scenariusz gry terenowej pt. „W Stumilowym Lesie”. Jego celem było: dzielenie się ciekawymi pomysłami edukacyjnymi oraz przedstawienie potencjału twórczego nauczycieli wychowania przedszkolnego. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 24 kwietnia 2015 roku. Wtedy pani dyrektor, Hanna Czartoryjska wręczyła laureatom oraz nauczycielom, którym przyznano wyróżnienia nagrody rzeczowe. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.
Dla naszych gości, laureatów i uczestników konkursu  przedszkolaki z grupy „Misie” przygotowały część artystyczną nawiązującą do przygód postaci ze Stumilowego Lasu. Stworzyły one również leśną orkiestrę, która grała na żywo. Dodatkowo dzieci pięcioletnie z grupy „Smerfy” zatańczyły układ baletowy „Dziadek do orzechów” z wykorzystaniem muzyki Piotra Czajkowskiego. Dzieci pokazały swoje umiejętności i potencjał jaki w nich drzemie. Wspaniale sobie poradziły. Dzięki takim działaniom przedszkolaki odkrywają swoje pasje oraz rozwijają talenty i umiejętności. Wszelkie działania, w których biorą udział nauczyciele są z myślą o przedszkolakach i ich rozwoju.

We wspomnianym wydarzeniu uczestniczyli: pani Grażyna Staręga (starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach), dyrektorzy sokołowskich przedszkoli: pani Urszula Marcinkowska (MP 2); pani Jolanta Krysiak (MP 3); pani Ewa Zakrzewska (MP 4 Leśna Kraina), pani Beata Nowakowska-Sałata (dyrektor żłobka miejskiego) oraz nauczyciele wychowania przedszkolnego biorący udział w konkursie.

Na konkurs wpłynęło 20 scenariuszy z 4 sokołowskich przedszkoli oraz z 8 placówek z Polski w tym: z Białegostoku, Łagiewnik Małych, Nowego Sącza, Katowic, Krakowa, Sulechowa, Wielgomłynów oraz Wieliczki. Wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs stworzyły wspaniały album z pomysłami zabaw terenowych dla przedszkolaków.

Szanownym Gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólne odkrywanie kreatywności nauczycieli biorących udział w Ogólnopolskim konkursie na scenariusz gry terenowej „W Stumilowym Lesie”. Jesteśmy przekonani, że uczestnictwo w tym przedsięwzięciu stworzyło możliwości samodoskonalenia i pogłębienia wiedzy. Gratulujemy i życzymy kontynuacji twórczych działań.

Szczegółowe wyniki konkursu dostępne są na stronie internetowej przedszkola.