3 Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Występ uczestnika

W czwartek 7 maja w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Sokołowie Podlaskim 70 wykonawców wzięło udział w 3. Powiatowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Uczestnicy zaprezentowali piosenki w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim.

Konkurs odbywał się w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. Wykonawcy tradycyjnie zaśpiewali na tle flag Rosji, landów niemieckich, Wielkiej Brytanii i państw, w których angielski jest językiem urzędowym. Soliści i zespoły wokalne reprezentowali szkoły podstawowe w Bielanach Jarosławach, Czerwonce, Dzierzbach, Jabłonnie Lackiej, Łazowie, Kosowie Lackim, Kożuchowie, Niecieczy, Nowej Wsi, Rozbitym Kamieniu, Sabniach, Skrzeszewie, Sterdyni, SP nr 2 i nr 4 w Sokołowie Podlaskim, Zembrowie oraz gimnazja w Jabłonnie Lackiej, Rozbitym Kamieniu, Repkach, Sabniach, Skibniewie, Skrzeszewie, Sterdyni, Gimnazjum Salezjańskie i PG nr 2 w Sokołowie Podlaskim.

Jury w składzie: mgr Anna Todorska – germanistka, mgr Karolina Gierzyńska – rusycystka, mgr Stanisław Kamiński – anglista, w kategorii szkół podstawowych I miejsce przyznało Krzysztofowi Grabowskiemu z PSP nr 2 w Sokołowie Podlaskim, II miejsce zajęła Paulina Tymińska z Zespołu Szkół im. Heleny Mniszek w Sabniach, III – Amelia Rostkowska ze Szkoły Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim. Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Telak z Zespołu Oświatowego w Nowej Wsi oraz zespól wokalny w składzie: Kamila Rucińska, Anna Soszyńska, Julia Pytlak, Magda Paczuska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kożuchowie. W kategorii gimnazjów I miejsce przyznano Jakubowi Lachowskiemu z PG nr 2 w Sokołowie Podlaskim, II – Gabrieli Grabowskiej z Gimnazjum Salezjańskiego, III – duetowi Julia Żachowska i Olga Tomczuk z Publicznego Gimnazjum w Repkach. Wyróżnienia otrzymali: Julia Stasiuk z Publicznego Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Sterdyni oraz zespół wokalny w składzie: Szymon Dzikowski, Izabela Głogowska, Eliza Sobieszczuk, Arleta Ładziak z Publicznego Gimnazjum w Skrzeszewie.

Bardzo duże zainteresowanie konkursem jest dowodem na to, że warto organizować tego typu imprezy. Należy podkreślić, że zarówno komisja konkursowa jak i publiczność zwracali uwagę na bardzo wysoki poziom artystyczny oraz duże umiejętności językowe występujących.

Patronat honorowy nad festiwalem objął Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski, a fundatorami nagród było Miasto Sokołów Podlaski i  Publiczne Gimnazjum Nr 2 – organizator Festiwalu.

J.O.