Sokołowianie i Ponad Norme Crew

Artyści w Zamościu

Na zaproszenie Zamojskiego Domu Kultury 25 kwietnia 2015 tancerze z ZPiT „Sokołowianie” oraz Ponad Norme Crew gościnnie wystąpili na „Tanecznej Gali” w Zamościu zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Wspólnie z zaprzyjaźnionym Zespołem Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” sokołowscy tancerze świętowali ten dzień.

Międzynarodowy Dzień Tańca obchodzony jest w kwietniu na pamiątkę wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Nowerre’a.

Jak zwykle wdzięcznie zaprezentowała się grupa młodzieżowa oraz grupa rodziców ZPiT „Sokołowianie” Zamojskiej publiczności wykonując tańce Górali Żywieckich, Tańce Spiskie, tańce Podlaskie oraz Poloneza. Tancerzom przygrywała kapela w składzie : Kazimierz Soszka (akordeon), Jan Rosochacki (bębenek), Michał Soszka (klarnet), Edward Sobieszuk (skrzypce), Romuald Iwańczuk (skrzypce).

Po koncercie galowym wszyscy tancerze spotkali się na wspólnej dyskotece, którą zakończył się dzień pełen wrażeń. Bardzo dziękujemy Zamojskiemu Domowi Kultury oraz ZPiT „Zamojszczyzna” za miłe i gościnne przyjęcie naszych zespołów.