Rocznica katastrofy smoleńskiej

Uczestnicy uroczystości rocznicowych

10 kwietnia, w piątą rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, przedstawiciele naszego miasta oddali hołd ofiarom katastrofy oraz upamiętnili ofiary mordu katyńskiego.

Przy pomniku Czynu Niepodległościowego, gdzie przemawiał do zebranych Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski p. Bogusław Karakula, a także pod tablicą upamiętniającą wizytę w Sokołowie Podlaskim Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego przy pomniku ks.Stanisława Brzóski przedstawiciele samorządu miejskiego złożyli kwiaty. W uroczystości uczestniczyli reprezentanci mieszkańców naszego miasta: władze miejskie, radni, przedstawiciele miejskich jednostek, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz młodzież i dzieci z sokołowskich szkół.

Przy tablicach upamiętniających tragicznie zmarłą 10 kwietnia 2010r. Parę Prezydencką zapalono znicze. W Alei Dębów Katyńskich p.Jacek Odziemczyk wygłosił krótki wykład historyczny.