„Super zabawka – inna niż wszystkie”

Przedszkolaki biorące udział w konkursie

24 lutego w Miejskim Przedszkolu nr 3 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Super zabawka – inna niż wszystkie”. Celem konkursu było zrobienie zabawki z kartonu z użyciem materiałów pochodzących z odzysku.

Karton jako materiał nadaje się doskonale do zabawy. Kartony to jedna z niewielu rzeczy, które można dostać w dzisiejszych czasach za darmo. Kartonowe zabawki odwołują się do dziecięcej wyobraźni. Robiąc z dziećmi zabawki z kartonu, uczymy je kreatywności. Pokazujemy, że można zrobić coś z niczego i świetnie się przy tym bawić.

Konkurs skierowany był do dzieci wszystkich grup, ich wychowawców i rodziców. Wzbudził ogromne zainteresowanie wśród naszych milusińskich. Każda grupa podczas zajęć przygotowała zabawkę, a ponadto aż 25 prac, dzieci skonstruowały z rodzicami w domu. Inwencji twórczej nie zabrakło, a prace okazały się ciekawe i zaskakujące pomysłowością. Znalazły się piękne auta, wózek, pociąg, kuchenka dla lalek, robot, rakieta i wiele, wiele innych pięknych i ciekawych propozycji do wspaniałej zabawy. Wszystkie grupy i uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, a po wspólnej zabawie wszystkie dzieci zostały poczęstowane przez mamusie cukierkami i ciasteczkami. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy, a wszystkich rodziców zapraszamy do oglądania pokonkursowej wystawy.