XIII Jarmark Bożonarodzeniowy

Plakat promocyjny

Sokołowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na XIII Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 21 grudnia 2014 (niedziela) o godz. 11:00 w hali sportowej Liceum i Gimnazjum Salezjańskiego.

21 grudnia hala sportowa SLO zamieni się w Jarmark Bożonarodzeniowy. Po raz trzynasty artyści ludowi i nieprofesjonalni, rękodzielnicy oraz gospodynie wiejskie za całego powiatu sokołowskiego oraz sąsiednich powiatów zaprezentują swoje ozdoby i dekoracje świąteczne, potrawy regionalne, rękodzieło ludowe i artystyczne. Wszystko to będzie można kupić, by dodać swoim domom magii świąt bożonarodzeniowych. Na stoiskach, a będzie ich w tym roku ponad 40, można nabyć:

  • ozdoby choinkowe, stroiki i inne świąteczne rękodzieło
  • świąteczne smakołyki: domowe pierogi, pasztety, ciasta, wędliny itp.
  • upominki i prezenty świąteczne: biżuteria i inne ozdoby hand made z koralików, filcu itp. – produkty z miodu pszczelego,nalewki, chleby i wiele innych produktów ekologicznych

W czasie trwania Jarmarku Zespół Pieśni i Tańca”Sokołowianie” wykona kolędy i pastorałki.

Sokołowski Jarmark Bożonarodzeniowy ma  13 letnią tradycję i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem lokalnego środowiska. Wchodząc 16 grudnia do Sokołowskiego Ośrodka Kultury przenosimy się w miejsce pachnące świerkiem, piernikami, świątecznymi wypiekami i swojskimi wędlinami. Impreza promuje polskie tradycje, regionalną kuchnię oraz lokalne rękodzieło. Serdecznie Państwa zapraszamy!

ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W JARMARKU należy zgłosić swoje stoisko w SOK do dnia 15 grudnia.

W trakcie trwania Jarmarku odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu ZPiT „Sokołowianie”, Voci Cantati oraz Voci Bambini.