Sokołowskie przedszkola nr 2 oraz nr 4 Mistrzami Odkrywania Talentów!

Kadra nauczycielska

Przedszkola pokonały w konkursie wiele placówek z całej Polski i otrzymały zasłużony tytuł.

Odpowiadając na zaproszenie Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie nasze przedszkola wzięły udział w  konkursie dla Szkół Odkrywców Talentów na nowatorskie i kompleksowe rozwiązania w kształceniu oraz organizowaniu wsparcia dla dzieci i uczniów zdolnych.

        Do konkursu  przystąpiło  127 placówek z całej Polski. Spośród przysłanych prac komisja konkursowa wyłoniła 50 wyróżnionych szkół, które zaprezentowały najciekawsze Szkolne Systemy Wspierania Zdolności, stanowiące interesujące przykłady podejmowania systemowych działań na rzecz dzieci i uczniów zdolnych.

 

Miło nam poinformować, iż Przedszkole nr 2 (ul. Kościuszki) oraz Przedszkole nr 4 -Leśna Kraina (ul. Węgrowska) znalazły się w gronie wyróżnionych placówek otrzymując TYTUŁ MISTRZA ODKRYWANIA TALENTÓW.

 

Nadanie tytułu Mistrza Odkrywania Talentów laureatom nastąpiło 17. listopada w siedzibie Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie. Nasze placówki reprezentowały Panie Dyrektor: Urszula Marcinkowska oraz Ewa Zakrzewska wraz z Paniami Grażyną Rydzewską, Moniką Hilaruk, Beatą Osial oraz Elżbietą Małkus. Podczas uroczystej gali swoje talenty zaprezentowala Orkiestra Mandolinowa Szkoły Podstawowej Nr 319, dając wspaniały koncert gry na mandolinach. Zgromadzeni goście wysłuchali również wykładów „Jak rozwijać zdolności uczniów?” Prof. dr hab. Krzysztofa J. Szmidta oraz „Rola nauczyciela i ucznia w procesie komunikacji interpersonalnej” dr Tomasza Sobierajskiego.

 

Mistrzowie Odkrywania Talentów otrzymali dyplomy oraz nowoczesne mikroskopy

do wykorzystania podczas zajęć badawczych.

    Otrzymany tytuł jest dla naszych przedszkoli ogromną satysfakcją, jak również  powodem do dumy i radości.  Gratulujemy wszystkim, którzy pracowali na ten sukces przez wiele lat.